14.04.2017 11:18

Ile metalowiec może zarobić grając na ulicy?

Czy ktoś doceni metalowca grającego metal na ulicy? Sprawdźcie, jak wypadł ten ciekawy eksperyment.

Ile metalowiec może zarobić grając na ulicy?
foto: kadr z wideo

Ulicznych grajków można spotkać dosłownie wszędzie - muzycy występują w tramwajach, w podziemnych przejściach i przy ważniejszych turystycznych punktach. Czy jednak taki artysta może zarobić sensowną sumę?

Pewien metalowy muzyk postanowił to sprawdzić. Zazwyczaj na ulicach można usłyszeć inny repertuar i większość przechodniów dziwiło się słysząc ostre metalowe dźwięki. Artysta jednak się nie poddawał i dalej starał się zwrócić na siebie uwagę. Niektórzy na moment się zatrzymywali, żeby posłuchać metalowego rzępolenia, inni udawali, że nic nie słyszą.

Jedna z dziewczyn nie wierzyła, że muzyk gra na żywo - reakcje publiczności były naprawdę różne. Czy ktoś rzucił groszem? Sprawdźcie:

W czasie 30 minut gitarzysta zarobił 17 dolarów, zatem wynik jest całkiem obiecujący. Na pewno ta wiadomość jest pocieszająca dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z muzyką i jak na razie prezentują swoje możliwości właśnie grając na ulicy. Jak widać nawet twórcy mocniejszych brzmień znajdą fanów wśród gapiów.

Jeżeli chcecie posłuchać jeszcze innych utalentowanych grajków ulicznych to polecamy Wam nagranie, w którym muzycy postanowili zagrać heavy metal na plastikowych wiadrach - jak widać nie trzeba posiadać dużo pieniędzy, żeby muzykować.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele