Ile muzycy z Iron Maiden, Toola czy Blink-182 zarabiają na koncertach?

30.08.2019 12:37
Ile muzycy z Iron Maiden, Toola czy Blink-182 zarabiają na koncertach? Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

W sieci pojawił się najnowszy raport Boxscore o zarobkach znanych rockowych i metalowych artystów. Sprawdź, ile zarabiają na koncertach.

W dobie ogromnej popularności streamingu, dochód ze sprzedaży płyt to dość mały procent zarobków muzyków. Artyści największe kwoty zarabiają dzięki swoim występom na żywo, dlatego trasy promujące jeden album danego wykonawcy potrafią trwać nawet kilka lat. Okazuje się jednak, że rockowi i metalowi artyści nie mają powodów do narzekań, ponieważ fani chętnie zamiast w płyty inwestują w ich koncerty. 

Iron Maiden, Tool, Blink-182. Ile muzycy zarabiają na koncertach?

W sieci pojawił się nowy raport Boxscore, w którym znalazły się informacje o zarobkach oraz frekwencji, jakie osiągnęły ostatnie koncerty wielkich gwiazd. Okazało się, że w kategorii rocka, najwięcej na graniu na żywo zarobił Tool, John Mayer, Iron Maiden i The Rolling Stones.

Przeczytaj także

Na pierwszym miejscu zestawienia widzimy koncerty The Rolling Stones w Nowym Jorku. Występy miały miejsce 1 i 5 sierpnia 2019, a pod sceną bawiło się przeszło 100 tysięcy ludzi. Grupa zarobiła na imprezach ponad 25 milionów dolarów.

Drugie miejsce przypada Johnowi Mayerowi z wynikiem niemal 3 milionów dolarów za dwa koncerty w Chicago. Na wydarzeniach pojawiło się przeszło 25 tysięcy osób.

Brązowy medal ląduje u Toola, który 25 czerwca 2019 roku grał dla ponad 9 tysięcy osób w Zurychu. Muzycy zarobili wówczas ponad milion dolarów.

Wynik przeszło miliona dolarów za jeden koncert udało się osiągnąć także The Eagles. Grupa Iron Maiden zarobiła nieco mniej - 988 tysięcy dolarów, a Blink-182 pojawił się na liście z wynikiem 747 tysięcy dolarów za koncert w Kalifornii.

Zobacz też: Chcesz się przebrać za maskotkę Iron Maiden? Oto maski Eddiego 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.