Ile ponad 15-minutowych utworów nagrał Mike Portnoy?

Aleksandra Degórska
25.07.2016 12:21
|north Fot. East News

Muzyk podzielił się z fanami listą, w której przedstawił swoje numery trwające dłużej, niż przeciętny singiel. Dlaczego w ogóle to zrobił?

Muzyczny dorobek perkusisty jest naprawdę ogromny. Mike Portnoy jakimś cudem daje rade udzielać się w sześciu kapelach jednocześnie - The Winery Dogs, Metal Allegiance, The Neal Morse Band, Transatlantic, Flying Colors oraz Twisted Sister.

Dlatego nic dziwnego, że widząc zestawienie stworzone przez Loudwire, w którym przedstawiono 10 najlepszych rockowych i metalowych ponad 10-minutowych utworów, Portnoy trochę się zdenerwował.

W końcu on na przestrzeni długoletniej kariery nagrał sporo utworów, które ciągnął się dosłownie w nieskończoność:

Dziecinna igraszka!! W mojej studyjnej dyskografii jest 17 utworów, które trwają ponad 20 minut... potraficie nazwać wszystkie??? Bonus: Dodatkowo mam 10 numerów, które trwają ponad 15 minut... 

Tylko muzyczni wyjadacze potrafiliby nazwać wszystkie te kawałki. Jak widać artykuł bardzo poruszył artystę, który poczuł się najwidoczniej niedoceniony przez media:

Ale na tym nie koniec. Mike Portnoy postanowił udowodnić niedowiarkom, że rzeczywiście jego dyskografia zawiera tak sporą liczbę długich numerów.

Tak przedstawia się spis kompozycji, które trwają ponad 15 minut:

foto: facebook.com/mikeportnoyofficial Fot. foto: facebook.com/mikeportnoyofficial

Jak się okazuje wykaz numerów trwających ponad 20 minut jest jeszcze bardziej spektakularny. Natomiast najdłuższa kompozycja trwa ponad godzinę...

foto: facebook.com/mikeportnoyofficial Fot. foto: facebook.com/mikeportnoyofficial

Muzyk również udostępnił utwór, o którym wcześniej zapomniał w tym zestawieniu:

facebook.com/mikeportnoyofficial Fot. facebook.com/mikeportnoyofficial

Zobaczcie cały wpis perkusisty dotyczący tych numerów:

Kolejny raz się potwierdza, że nie ma rzeczy niemożliwych dla tego bębniarza. Artysta nie wyobraża sobie życia bez muzyki, angażuje się w wiele projektów, które sprawiają mu przyjemność i nie patrzy na komercyjny sukces. Dlatego też tak chętnie nagrywa tak długie numery. 

Jeśli chcecie również dowiedzieć się, którzy twórcy wpłynęli na muzyczną karierę perkusisty, to możecie zerknąć na zestawienie 10 ulubionych rockowych płyt Mike Portnoya. Jego wybór nie powinien Was zdziwić. 

Znaliście wszystkie ponad 15-minutowe utwory, które nagrał Mike Portnoy?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.