Ile strun ma Twój bas?

Magda Słomka
29.01.2015 15:16
Ile strun ma Twój bas? Fot. Robert Pasbani, twitter.com/MILIVECAST

Przecież kto ma więcej, ten jest fajniejszy - taka moda... Sprawdźcie jak wyglądają dzisiejsi strunowi rekordziści!

NAMM, czyli największe targi przemysłu muzycznego na świecie, są dla wielbicieli gitar elektrycznych i basów niczym wesołe miasteczko, cukiernia czy dom publiczny...

Co tam trzy prezentowane tam gitary sygnowane nazwiskiem Gary’ego Holta!

Podczas NAMM, pewien wąsaty człowiek ubrany w zielono-pomarańczowy kubraczek, podejrzanie się uśmiechał... Też byście się uśmiechali, gdybyście trzymali w rękach 24-strunowy bas! Pokaz swoich możliwości dawał już w 2014 roku w tym samym miejscu. Zobaczcie jak brzmi instrument o nazwie „Godzilla”, skonstruowany przez jaskrawego krasnoludka, czyli Chrisa Cardone!

Okazuje się, że to jeszcze nic! Mamy tutaj człowieka, który nie dość, że posiadał 24-strunowy bas już w 2011 roku, to jeszcze zrobił go samodzielnie we własnym domu! 

Poznajcie Knuta Wilhelma Wedø!

Ładnie?

Wynalazca powiedział, że według niego, granie na basie jest teraz prostsze...

Ze względu na wielkość i wagę mojego modelu gitary basowej, zwiększenie ilości strun sprawiło, że gra się na nim poręczniej.

Wojna na ilość strun trwa w najlepsze. Czy niedługo trzeba będzie podwieszać się na suficie, by sięgać do nich wszystkich? Ci basiści pewnie popłakują, gdy przychodzi moment, w którym muszą nastroić instrument...

Magda Słomka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.