09.04.2019 14:13

Ile zarabiają polskie gwiazdy na prywatnych koncertach? Znamy stawki

Perfect, Dżem, Lady Pank to polskie zespoły rockowe, które od lat cieszą się dużą popularnością. Jakie są ich stawki za prywatny koncert dla firm?

Perfect
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Redakcja "Super Expressu" dotarła do informacji, ile popularni artyści w Polsce liczą sobie za prywatne koncerty dla firm. Nie jest tajemnicą, że poza autorskimi trasami czy festiwalami muzycy występują także dla jeszcze węższego grona odbiorców. Wśród grup, które zarabiają pokaźne sumy na prywatnych wydarzeniach są również polscy rockowi wykonawcy tacy jak Perfect, Dżem czy Lady Pank.

Ile polscy muzycy zarabiają na koncertach? „Rzeczpospolita” ujawniła zarobki artystów
Ile polscy muzycy zarabiają na koncertach? „Rzeczpospolita” ujawniła zarobki artystów
Przeczytaj także Ile polscy muzycy zarabiają na koncertach? „Rzeczpospolita” ujawniła zarobki artystów

Ile zarabiają polskie gwiazdy na prywatnych koncertach?

Prywatne koncerty gwiazd z pierwszych stron gazet to spory wydatek, dlatego osoby prywatne zwykle nie mogą sobie na takie pozwolić. W przeciwieństwie do dużych firm, które z opcji imprezowania z popularnymi muzykami chętnie korzystają. "Super Express" opublikował listę honorariów, które należy zapłacić polskim muzykom za prywatny występ.

Według podanych informacji, najwięcej zarabiają rockowe kapele - Perfect i Lady Pank. Muzycy zgarniają kolejno 85 i 75 tysięcy złotych za koncert. Nieco mniej otrzymuje Maryla Rodowicz - 50 tysięcy złotych czy Edyta Górniak - 48 tysięcy złotych za półgodzinny występ. Z kolei takie samo honorarium trafia do Ani Dąbrowskiej i Dżemu -  46 tysięcy złotych. Grupa która pojawiła się na ostatnim miejscu zestawienia to Papa Dance. Muzycy za prywatny koncert liczą sobie 20 tysięcy złotych.

Zobacz też: >>Najbardziej dochodowe koncerty w Polsce w 2018 roku<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News