28.08.2018 16:34

Imagine Dragons opublikował teledysk do „Natural” w klimacie horroru

Nie znaliśmy chłopaków od tak mrocznej strony. Takiego teledysku nie powstydziłaby się żadna gwiazda gotyckiego rocka!

Imagine Dragons opublikował teledysk do „Natural” w klimacie horroru
foto: kadr z wideo

Imagine Dragons zdobyli światową popularność nie tylko dzięki nowocześnie brzmiącym, przebojowym kawałkom, ale też świetnym, efektownym teledyskom. Ostatnio otrzymali najważniejszą nagrodę w świecie wideoklipów, MTV Video Music Award w kategorii rockowej za obrazek do piosenki „Whatever It Takes”

Wtedy muzycy Dragons grali w pokoju zalanym wodą. Teraz przenieśli się duchem w czasy romantyzmu, kiedy kwitła tak zwana literatura gotycka i rodziła się stylistyka horroru.

Imagine Dragons – gotycki teledysk do „Natural”

Teledysk do „Natural” przedstawia członków zespołu w dwóch różnych epokach. Obrazki współczesne sąsiadują ze scenami, które mogłyby rozgrywać się 200 lat temu. W jaki sposób są ze sobą powiązane? Klip nie daje prostych odpowiedzi.

Na ekranie widzimy szereg przerażających postaci, między innymi taką przypominającą Slender Mana, kobietę z nożem, rękę wystającą z grobu… Atmosfera teledysku jest co najmniej niepokojąca. Zobaczcie sami:

Imagine Dragons – „Evolve”

„Natural” to kolejny singiel promujący trzeci album zespołu, „Evolve”, który ukazał się 23 czerwca 2017. Na krążku znalazły się takie przeboje, jak „Believer”, „Thunder”, „Whatever It Takes” i „Next To Me”. Album pokrył się platyną w USA i złotem w Wielkiej Brytanii. Znakomicie sprzedawał się również w Polsce, gdzie uzyskał platynową certyfikację.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Imagine Dragons