13.03.2019 17:33

Imagine Dragons splagiatował okładkę popowego zespołu Maraton?

Sześć miesięcy po premierze singla  popowego Maratonu, Imagine Dragons wydał płytę z niemal identyczną okładką. Czy to plagiat?

Imagine Dragons
foto: Facebook

Norweska grupa popowa Maraton udostępniła singiel "Blood Music" sześć miesięcy przed wydaniem "Bad Liar" Imagine Dragons. Muzycy zdziwili się, kiedy zobaczyli na sklepowych półkach okładkę najnowszej płyty autorów hitu "Radioactive". Ich projekt różnił się od okładki Maraton jedynie kolorami. 

Riffy, które brzmią tak samo
Riffy, które brzmią tak samo
Przeczytaj także Riffy, które są do siebie podobne. Czy słynne zespoły można oskarżyć o plagiaty?

Imagine Dragons splagiatował okładkę zespołu Maraton?

Zespół Maraton wydał wyrozumiałe, zabawne oświadczenie na temat całej sytuacji. Grupa poinformowała, że ich singiel został ozdobiony pracą artysty beeple_crap za jednorazową opłatą. Stwierdzili, że Imagine Dragons najwyraźniej maja dobry gust, jeśli chodzi o sztukę.

"

Być może ktoś zwrócił uwagę, że Imagine Dragons i Maraton mają podobne okładki singli. Który jest fajniejszy. Oto historia.

Instagram to wspaniałe miejsce dla promowania sztuki. Kupiliśmy dzieła od niesamowitego artysty kryjącego się pod pseudonimem beeple_crap. Skontaktowaliśmy się z nim i zapytaliśmy, czy możemy kupić prawa do korzystania z jego zdjęć przy okazji wydania singla i albumu.

Zapłaciliśmy jednorazową opłatę za wykorzystanie tej pracy i nie myśleliśmy o tym więcej. Nagle zobaczyliśmy, że Imagine Dragons udostępnił swoją muzykę z taką samą grafiką sześć miesięcy po nas.

Nie mamy umowy, która daje nam prawo do zdjęcia na wyłączność. Jedyne co możemy powiedzieć, to: cholera, ale oni mają dobry gust! "

Sprawdź: >>Utwór z Eurowizji 2018 roku jest plagiatem kompozycji Jacka White'a<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Imagine Dragons