04.10.2018 16:16

Imagine Dragons zapowiedział nowy album. Kiedy premiera?

Fani Imagine Dragons mają powody do zadowolenia. Muzycy zdradzili, kiedy pojawi się nowy materiał.

Imagine Dragons zapowiedział nowy temat
foto: materiały prasowe

Muzycy Imagine Dragons zamiast spoczywać na laurach, przygotowują kolejny album. Poprzedni krążek „Evolve” z 2017 ma już ponad 8 miliardów streamów na całym świecie, a także zbliża się do statusu poczwórnej platyny w Polsce. Czy nowy album powtórzy ten sukces?

Imagine Dragons zapowiedział nową płytę

Nadchodzący krążek „Origins” ukaże się już 9 listopada 2018. Pierwsze utwory promujące „Origins” to „Natural” oraz „Zero”, który został nagrany specjalnie na potrzeby filmu „Ralph Demolka w internecie”.

Zobaczcie, jak prezentuje się zapowiedzieć nowego materiału:

Tak wygląda okładka nowej płyty Imagine Dragons:

foto: materiały prasowe

Jak zapowiada lider zespołu, Dan Reynolds, najnowsze wydawnictwo to siostrzany album „Evolve”:

"

Szukamy nowych terytoriów, ale nie zapominamy o korzeniach. Kiedy tworzymy, nie stawiamy sobie żadnych granic i zasad. Zawsze jesteśmy podekscytowani kiedy możemy nagrywać coś nowego i brzmiącego inaczej niż dotychczas – mówi lider zespołu, Dan Reynolds. "

Za produkcję „Origins” odpowiadają Joel Little (Lorde, Khalid), Mattman & Robin (Selena Gomez, Carly Rae Jepsen) oraz John Hill (Florence + the Machine). Podobnie jak w przypadku dotychczasowych wydawnictw, ważną rolę odgrywają teksty – często poruszające bolesne tematy, jednak dające nadzieję oraz inspirację.

Imagine Dragons to obecnie 9. najchętniej słuchany zespól na całym świecie w rankingu Spotify. Miesięcznie notuje ponad 40 mln słuchaczy.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Imagine Dragons