15.03.2018 11:16

Imagine Dragons zaprezentował filmowy klip do „Next To Me”

Najnowszy teledysk Imagine Dragons trwa niecałe 12 minut. Zobaczcie, jaką historię pokazał reżyser klipu.

Imagine Dragons z klipem Next to me
foto: kadr z wideo

Najnowszy teledysk Imagine Dragons powstał do utworu „Next To Me” i został wyreżyserowany przez Marka Pellingtona odpowiedzialnego m.in. za klipy do „One” U2 czy „Jeremy” grupy Pearl Jam. Zdjęcia do wideo Imagine Dragons powstały w Los Angeles i Las Vegas.

Reżyser tak opowiedział o tym klipie:

"

Opowiadamy o przebaczeniu i odkupieniu. Zastanawiamy się, czy jeśli ktoś popełni wielki błąd, ma szansę na przebaczenie, zarówno u ukochanej osoby, jak i od siebie samego? Staraliśmy się ambitnie przełamać formułę klasycznego teledysku i poszliśmy w konwencję filmową. Wiedziałem, że w związku z tym musi powstać dłuższy klip. "

Nowy klip Imagine Dragons

W niemal 12-minutowym wideo, poza muzykami, pojawiła się m.in. Aja Volkman, prywatnie żona lidera zespołu. Obejrzyjcie zatem ten teledysk:

Dan Reynolds, wokalista Imagine Dragons, przyznał, o czym jest tak naprawdę ten utwór:

"

W „Next To Me” śpiewam o wyzwaniach, jakie przebyłem we własnych związkach oraz o pięknie, jakie niesie ze sobą silna, trwała miłość. Po długich rozmowach z Markiem o życiu i jego pasji do filmu wiedziałem, że będzie odpowiednią osobą do zrealizowania tego teledysku. "

Ostatni studyjny album Imagine Dragons „Evolve” został wydany 16 czerwca 2017. Jako single promujące najnowsze wydawnictwo wybrano piosenki „Believer”, do którego powstał klip z  Dolphem Lundgrenem, jak również „Thunder”.

Trasa koncertowa Imagine Dragons

Zespół zapowiedział letnią trasę koncertową po Ameryce Północnej, która rozpoczyna się 5 czerwca 2018 w Hartford, zaś ostatni zaplanowany występ odbędzie się w październiku 2018. Imagine Dragons dotychczas wystąpił w Polsce dwukrotnie - na Orange Warsaw Festival 2017 oraz 2 lutego 2016 w Łodzi.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Imagine Dragons