„Immigrant Song” Led Zeppelin w wykonaniu wiolonczelistów

Aleksandra Degórska
14.09.2016 15:53
„Immigrant Song” Led Zeppelin w wykonaniu wiolonczelistów Fot. kadr z wideo

Kolejny cover słynnego numeru? Tak i to naprawdę w niezłym wykonaniu!

„Stairway to Heaven” zagrany w powietrzu, utwory Led Zeppelin zaprezentowane na banjo, hity kapeli wykonane na ksylofonach, Zeppelini w djentowej wersji - można byłoby wyliczać w nieskończoność kolejne covery zespołu. Wiadomo, że brytyjscy hardrockowcy są na tyle znani, iż niejeden młody muzyk chętnie szkoli swój warsztat biorąc pod lupę repertuar Led Zeppelin.

Już wcześniej wspominaliśmy o tym, że gdyby Beethoven skusił się na rockowe brzmienia, to idealnie odnalazłby się w repertuarze Zeppelinów. Oczywiście sprawa dotyczyła duetu 2 Cellos, który wykonał na wiolonczelach „Whole Lotta Love”.

Nie jest to pierwszy tego typu przypadek, gdy instrument, który kojarzy się bardziej z filharmonią niż rockowym koncertem, sprawdza się również w mocniejszym repertuarze. Zespół Dagamba składający się z dwóch wiolonczelistów oraz perkusisty lubi nieco poszaleć wyżywając się na instrumentach. Tym samym wykonując numer „Immigrant Song” nieco poniszczyli smyczki szarpiąc nimi struny wiolonczeli.

Sprawdźcie, jak wyszedł im ten żywiołowy cover:

Jak widać wiolonczela to rzeczywiście bardzo uniwersalny instrument, który sprawdzi się w każdej sytuacji. Posłuchajcie zresztą, jak kapela zinterpretowała słynną balladę U2:

Jeżeli zaś chodzi o innych wiolonczelistów, którzy są mistrzami w przerabianiu rockowych i metalowych przebojów, to pierwsze skojarzenie jakie się nasuwa to oczywiście Apocalyptica. Panowie zasłynęli z ognistych coverów Metalliki, by następnie zaprezentować swój autorski materiał. Również duet Emil & Dariel Rock Cellos przerabia rockowe hity, jak chociażby „Sweet Child O’ Mine”.

Jak oceniacie „Immigrant Song” w wersji zaprezentowanej na wiolonczelach?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.