Incubus udostępnił singiel „Nimble Bastard”

Aleksandra Degórska
17.02.2017 11:45
Incubus udostępnił singiel „Nimble Bastard” Fot. East News

Stęskniliście się za Brandonem Boydem i jego kolegami z kapeli? Przesłuchajcie najnowszy kawałek kapeli i oceńcie, czy warto było czekać na nowe dźwięki od Incubus?

W sierpniu 2016 roku pojawiła się informacja, która spowodowała, że fanom Incubus zaczęło bić szybciej serce. Michael Einziger udostępnił zdjęcie ze studia nagraniowego pokazując, że panowie rozpoczęli pracę nad nowym wydawnictwem. Nadchodzące wydawnictwo ma się ukazać wiosną 2017 roku czyli 6 lat po pojawieniu się studyjnej płyty zatytułowanej „If Not Now, When?”. W międzyczasie Incubus wydał EP-kę „Trust Fall (Side A)” w 2015.

Jednak kilka utworów na minialbumie to nie to samo co pełna płyta. Nowy album będzie nosić tytuł po prostu „8” co jest związane z tym, że jest to 8. studyjny krążek i za jego produkcję odpowiedzialny jest Dave Sardy. Płyta ukaże się 21 kwietnia 2017.

W końcu poznaliśmy już pierwszy singiel pokazujący, w jakim muzycznym kierunku zmierza kapela. Najnowszy kawałek zatytułowany Nimble Bastard to powrót do ostrzejszego grania i powinien przypaść do gustu tym, którzy cenią kapelę za płyty z początkowego okresu zespołu.

Przekonajcie się na własne uszy jak brzmi nowy kawałek Incubus:

Mike Einziger tak wypowiedział się na temat numeru:

Ten utwór pojawił się dosyć późno podczas procesu tworzenia nowej muzyki na nadchodzący album. Mieliśmy już kończyć i nagle wpadliśmy na ten pomysł, zaczęliśmy zajmować się tym muzycznym motywem i następnie okazało się, że mamy utwór. Brandon Boyd napisał tekst, który dotyczy osoby przezwyciężającej wszelkie trudne okoliczności i zawsze je przezwycięża. To jest naprawdę fajny i energetyczny utwór.

Pomysły na nowy materiał pojawiły się jeszcze przed letnią trasą w 2015, jednak gdy muzycy po tournée ponownie weszli do studia stwierdzili, że mają o wiele lepsze pomysły i dlatego praca nad nowym albumem się przedłużała. Zespół na bieżąco udostępniał zdjęcia ze studia. Po drodze otrzymywaliśmy szczątkowe informacje dotyczące nagrywania tego materiału, np. dowiedzieliśmy się, że na krążku pojawi się Skrillex.

Kapela już zaplanowała sporą letnią trasę koncertową, która rusza 6 lipca 2017. Miejmy nadzieję, że w tym roku Incubus nie zapomni o Polsce i odwiedzi nasz kraj.

Jak oceniacie nowy utwór od Incubus?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.