30.04.2019 13:14

Influencerka udawała, że jest na festiwalu muzycznym. Chciała pokazać, jak okłamują nas social media

Znana blogerka sfałszowała fotografie, by przekonać swoich fanów, że bawiła się na słynnym festiwalu. Kilka dni później pokazała kulisy kontrowersyjnej akcji.

Influencerka sfałszowała zdjęcia z festiwalu
foto: kadr z wideo

Zdjęcie wystrojonej dziewczyny na tle różowych toalet przenośnych? Influencerki są w stanie całymi dniami pozować w swoich stylizacjach zapominając, że są na festiwalu muzycznym i powinny po prostu cieszyć się muzyką swoich ulubionych kapel. Niestety większość takich osób wybiera się na plenerowe imprezy tylko po to, by zrobić efektowne zdjęcie i pochwalić się swoim wyglądem. Szczególnie Coachella na pustyni Colorado stała się mekką dla influencerek, które muszą koniecznie wykonać zdjęcie na tle diabelskiego młynu. Dziewczyny na długo przed rozpoczęciem imprezy planują swoje stylizacje i wydają krocie na ciuchy oraz kosmetyki. Po co to robią? Chodzi oczywiście o liczbę polubień pod zdjęciem. 

Influencerka udawała, że była na festiwalu Coachella

Coachella wystartowała 12 kwietnia 2019 i potrwała do 21 kwietnia 2019. W tym też okresie influencerka Gabbie Hanna pochwaliła się zdjęciami z tego wydarzenia. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że dziewczyna wszystkich okłamała. Zdjęcia w festiwalowych stylizacjach zostały spreparowane tak, by fani uwierzyli, że influencerka rzeczywiście była na jednym z najpopularniejszych festiwali na świecie.

Poradnik festiwalowicza
Poradnik festiwalowicza
Przeczytaj także Poradnik festiwalowicza

Przekręt się udał, bo nikt nie zauważył, że zdjęcia są kłamstwem. Gabbie Hanna w specjalnym filmiku pokazała, jak wyglądały kulisy całej akcji i okazało się, że jej nagranie nie jest wcale pierwszym takim eksperymentem. Influencerki niejednokrotnie specjalnie udawały, że są na ciekawych wyjazdach, by pokazać, jak okłamują nas social media.

Zobaczcie, jak Gabbie Hanna oszukała swoich fanów:

Jessy Taylor
Jessy Taylor
Przeczytaj także Influencerka załamała się po skasowaniu jej konta na Instagramie. „Jestem nikim bez obserwujących i niczego nie potrafię” [WIDEO]

Tego typu akcje mają na celu skłonić użytkowników social mediów do refleksji nad tym, co widzą na Instagramie. Niestety wiele osób oglądając kolorowe zdjęcia w internecie nabywa się kompleksów, w końcu nie wszystkich stać na dalekie podróże, markowe ciuchy czy inne drogie zachcianki. Okazuje się jednak, że influencerzy mogą bardzo mocno nami manipulować i przedstawiać swoje życie jako niezwykle ciekawe, co często mija się z prawdą.

Tagi: Duperele