30.07.2018 12:34

Internauci chcą, by Nirvana reaktywowała się z Chadem Kroegerem z Nickelback

Już 1700 osób uważa, że Kurt Cobain nie jest niezastąpiony i Nirvana powinna grać dalej z głosem Nickelback.

Internauci chcą, by Nirvana reaktywowała się z Chadem Kroegerem z Nickelback
foto: Howard Tyler/Retna/Photoshot/REPORTER/EAST NEWS, VIPix / Splash News/EAST NEWS

Najważniejszy zespół nurtu grunge przeszedł do historii w 1994 roku, wraz z samobójczą śmiercią wokalisty Kurta Cobaina. Krist Novoselic i Dave Grohl słusznie zdecydowali, że bez Kurta Nirvana nie może istnieć i rozwiązali zespół. Grupa z Aberdeen osierociła jednak miliony fanów na całym świecie, a wśród nich z pewnością nie brakuje takich, których największym marzeniem jest jej powrót – w takiej czy innej formie.

Nostalgia za Nirvaną jest tak wielka, że jej reaktywacja popularny w internecie powód do żartów. Jakiś czas temu jacyś żartownisie zapowiadali koncert zespołu w Sosnowcu. Teraz rozpoczęto kampanię, wzywającą Nirvanę do powrotu z nowym wokalistą. Chadem Kroegerem.

Nirvana powróci z wokalistą Nickelback?

Frontman Nickelback to jedna z najbardziej „memicznych” postaci na muzycznej scenie – internauci mieli niedawno używanie chociażby z jego żenujących pyskówek z Coreyem Taylorem. Wybór właśnie Chada na nowego potencjalnego wokalistę Nirvany nie jest przypadkowy – potęguje absurdalność sytuacji. Z drugiej jednak strony, Kroeger dysponuje dobrym wokalem z charakterystyczną chrypą, a i dopatrzeć można w nim się pewnego podobieństwa do Kurta Cobaina…

Na Facebooku pojawiło się wydarzenie „Nirvana Reunion With Chad Kroeger From Nickelback On Vocals” (Reaktywacja Nirvany z Chadem Kroegerem z Nickelback na wokalu). O tym, że ma ono wyłącznie żartobliwy charakter przekonuje fakt, że na miejsce tego wydarzenia wybrano… salon fryzjerski „Nirvana” w Manchesterze. Tak czy siak, już teraz w wydarzeniu bierze udział 1,7 tysiąca osób.

Wydarzenie powstało z inicjatywy fanpage'a z memami o nazwie Be Reet. Absurdalne wydarzenia są specjalnością tej stronki – można na niej dołączyć do takich facebookowych eventów, jak „Niech Ian Brown wyda w te święta album z operową klasyką”, „Patrzenie na zdjęcie Christiana Bale’a” czy „Śpiewanie „Three Lions” na zapętleniu i udawanie, że lato 2018 nigdy się nie skończy”. Reaktywacja Nirvany odbiła się zdecydowanie największym echem i przykuła uwagę największych portali muzycznych na świecie.

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele Nickelback Nirvana