Internauci chcą, by Nirvana reaktywowała się z Chadem Kroegerem z Nickelback

Maciej Koprowicz
30.07.2018 12:34
Internauci chcą, by Nirvana reaktywowała się z Chadem Kroegerem z Nickelback Fot. Howard Tyler/Retna/Photoshot/REPORTER/EAST NEWS, VIPix / Splash News/EAST NEWS

Już 1700 osób uważa, że Kurt Cobain nie jest niezastąpiony i Nirvana powinna grać dalej z głosem Nickelback.

Najważniejszy zespół nurtu grunge przeszedł do historii w 1994 roku, wraz z samobójczą śmiercią wokalisty Kurta Cobaina. Krist Novoselic i Dave Grohl słusznie zdecydowali, że bez Kurta Nirvana nie może istnieć i rozwiązali zespół. Grupa z Aberdeen osierociła jednak miliony fanów na całym świecie, a wśród nich z pewnością nie brakuje takich, których największym marzeniem jest jej powrót – w takiej czy innej formie.

Nostalgia za Nirvaną jest tak wielka, że jej reaktywacja popularny w internecie powód do żartów. Jakiś czas temu jacyś żartownisie zapowiadali koncert zespołu w Sosnowcu. Teraz rozpoczęto kampanię, wzywającą Nirvanę do powrotu z nowym wokalistą. Chadem Kroegerem.

Nirvana powróci z wokalistą Nickelback?

Frontman Nickelback to jedna z najbardziej „memicznych” postaci na muzycznej scenie – internauci mieli niedawno używanie chociażby z jego żenujących pyskówek z Coreyem Taylorem. Wybór właśnie Chada na nowego potencjalnego wokalistę Nirvany nie jest przypadkowy – potęguje absurdalność sytuacji. Z drugiej jednak strony, Kroeger dysponuje dobrym wokalem z charakterystyczną chrypą, a i dopatrzeć można w nim się pewnego podobieństwa do Kurta Cobaina…

Na Facebooku pojawiło się wydarzenie „Nirvana Reunion With Chad Kroeger From Nickelback On Vocals” (Reaktywacja Nirvany z Chadem Kroegerem z Nickelback na wokalu). O tym, że ma ono wyłącznie żartobliwy charakter przekonuje fakt, że na miejsce tego wydarzenia wybrano… salon fryzjerski „Nirvana” w Manchesterze. Tak czy siak, już teraz w wydarzeniu bierze udział 1,7 tysiąca osób.

Wydarzenie powstało z inicjatywy fanpage'a z memami o nazwie Be Reet. Absurdalne wydarzenia są specjalnością tej stronki – można na niej dołączyć do takich facebookowych eventów, jak „Niech Ian Brown wyda w te święta album z operową klasyką”, „Patrzenie na zdjęcie Christiana Bale’a” czy „Śpiewanie „Three Lions” na zapętleniu i udawanie, że lato 2018 nigdy się nie skończy”. Reaktywacja Nirvany odbiła się zdecydowanie największym echem i przykuła uwagę największych portali muzycznych na świecie.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.