18.07.2017 15:54

Internetowa akcja fanów Korna przed polskim koncertem

15 sierpnia 2017 Korn wystąpi na Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty. Fani chcą przekonać zespół do zagrania jednego ze starych kawałków. W tym celu przygotowują specjalny teledysk.

Internetowa akcja fanów Korna przed polskim koncertem
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

W ostatnim czasie wśród bywalców koncertów pojawiła się moda na zorganizowane akcje podczas występów gwiazd. Na przykład fani System Of A Down w trakcie jego krakowskiego koncertu wypuścili w powietrze baloniki, a wielbiciele Evanescence obsypali w Warszawie Amy Lee różami. Sympatycy Korna nie zamierzają być gorsi i też szykują coś specjalnego z okazji wizyty swoich ulubieńców na Pomorzu.

Na Facebooku pojawiło się wydarzenie „Polish fans for KoRn vs KoRn for Polish fans”. Zrzesza ono miłośników amerykańskich metalowców, którzy na zbliżającym się koncercie pragną usłyszeć utwór „Layla”. To mało znany kawałek grupy, odrzut z sesji do jej debiutanckiego albumu „Korn” z 1994. Pomysłodawcy wydarzenia tłumaczą wybór tej niszowej piosenki:

"

Dlaczego właśnie ten kawałek? Ponieważ jest świetnie zbudowany, ma groove i melodie, ma moc i klimat, od wielu wielu lat nie był grany przez zespół na żywo (tymbardziej w Polsce). Byłby to cudowny rarytas, gdyby Korniszony zagrali go specjalnie dla nas polskich fanów :) "

Jak organizatorzy wydarzenia chcą sprowokować Jonathana Davisa i spółkę do przypomnienia sobie tego numeru sprzed lat i wykonania go na żywo w Dolinie Charlotty? Zamierzają przygotować do niego specjalne, fanowskie wideo:

"

Jeśli masz w sobie moc kukurydzy a w Twoich żyłach płynie czyste szaleństwo dołącz do Nas!

Nagraj video jak śpiewasz/grasz "Laylę", nieważne czy zrobisz to w domu, studio, pod wodą, na dworzu, w kościele czy w łóżku podczas miłosnego aktu :) bądź kreatywny i pomóż Nam wspólnie osiągnąć cel! Możesz nagrać "Laylę" w całości bądź zaledwie fragment. "

Czasu na nagranie nie jest dużo - pomysłodawcy akcji przyjmują filmy do 20 lipca 2017. Następnie planują szybki montaż i akcję promocyjną. Wideo należy wysyłać pod adres mailowy kiliankilian34@wp.pl. Szczegóły techniczne dotyczące plików i wszystkie informacje o akcji na facebookowej stronie wydarzenia.

Na podobny pomysł wpadli też fani Depeche Mode, którzy stworzyli własny klip do utworu „Going Backwards”. Projekt teledysku do „Layli” to nie pierwsza akcja przygotowana przez polskich fanów dla Korna. Przy okazji poprzedniego występu Amerykanów w naszym kraju 31 marca 2017 w Warszawie muzycy otrzymali album z fanartami. Kolejna okazja do posłuchania grupy na żywo już 15 sierpnia 2017 w Dolinie Charlotty na Festiwalu Legend Rocka.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Korn