Irański zespół metalowy został skazany na 15 lat więzienia za "granie satanistycznej muzyki"

03.08.2020 11:23
Irański zespół metalowy został skazany na 15 lat więzienia za "granie satanistycznej muzyki" Fot. zdjęcie poglądowe/shutterstock.com

Kuriozalne wieści z Iranu - metalowy zespół Arsames został aresztowany pod zarzutem grania "satanistycznej muzyki". Z relacji wynika, że skazano ich na 15 lat więzienia.

Rząd Iranu kontynuuje swoją krucjatę przeciwko muzyce metalowej w kraju, cenzorując zespoły, a także wtrącając je do więzienia za granie ciężkiej muzyki. Ostatnią sporą "ofiarą" tego precedensu jest deathmetalowy zespół Arsames.

Zespół skazany na 15 lat więzienia za granie "satanistycznej muzyki"

Jak podaje Metal Injection, członkowie zespołu zostali aresztowani na początku sierpnia 2020 roku. Portal podobno widział zdjęcia oficjalnego raportu z aresztowania, gdzie można było przeczytać:

Zespół Arsames został aresztowany i skazany na 15 lat więzienia za bycie satanistyczną grupą metalową i opieranie się islamskiemu rządowi.

Przeczytaj także

Zespół istnieje od 2002 roku, chociaż w kraju panuje zakaz grania muzyki metalowej. Według irańskiego rządu metal jest "muzyką satanistyczną". Arsames grał jednak na przestrzeni lat koncerty w Turcji, Dubaju, czy Armenii. Poza tym są naprawdę nieźli - posłuchajcie sami:

Metal Injection podaje, że członkowie zespołu zapłacili kaucję i są obecnie bezpieczni - na razie nie trafili do więzienia, ale oczekują startu procesu sądowego. Portal wyjaśnił, że czeka na kolejne wiadomości od zespołu, ale członkowie Arsames na razie nie chcą się wychylać, by uniknąć niepotrzebnych kłopotów.

Sytuacja jest rozwojowa i będziemy was informowali, gdy tylko pojawią się nowe fakty w sprawie. 

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.