21.04.2020 15:31

Iron Maiden odwołał koncerty w Niemczech. Co z polskim występem?

Zespół musiał odwołać swoje koncerty zaplanowane na czerwiec i lipiec 2020 z powodu koronawirusa.

Iron Maiden
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Niemiecki rząd postanowił wprowadzić zakaz organizowania imprez masowych do końca sierpnia 2020 roku. W związku z tym, odwołano m.in. Wacken Open Air, jeden z największych festiwali metalowych w Europie. Niestety kolejni artyści odwołują swoje koncerty w Niemczech.

Iron Maiden odwołał swoje koncerty. Co z polskim występem?

W związku z zakazem imprez masowych w Niemczech, Iron Maiden był zmuszony do przeniesienia swoich koncertów w Bremie, Kolonii, Berlinie i Stuttgarcie, które miały się odbyć w czerwcu i lipcu 2020. 

"

Zespół popiera decyzję niemieckiego rządu, bo zdrowie i bezpieczeństwo to najważniejsze teraz kwestie. Intensywnie pracujemy nad nowymi datami z agentem oraz menedżmentem zespołu i wkrótce je podamy. Zakupione bilety na koncerty w 2020 pozostają ważne. "

Zobacz także: Kilka kolejnych festiwali muzycznych w Europie się nie odbędzie. Uzgodniono, że nie będzie imprez masowych do końca sierpnia

5 lipca 2020 Iron Maiden ma wystąpić na PGE Narodowym w Warszawie. Jak na razie zespół nie podał informacji na temat ewentualnego odwołania koncertu. Menedżer zespołu poprosił fanów o to, żeby dbali o zdrowie swoje oraz innych i będzie informować wielbicieli kapeli na bieżąco na temat pozostałych występów:

"

Będzimy publikować kolejne informacje na temat zaplanowanych koncertów. Jest to bardzo skomplikowana sytuacja i nikt nie może przewidzieć, co się stanie. Jednak będziemy rozważać wszelkie opcje obserwując rozwój sytuacji i mam nadzieję, podejmować rozsądne decyzje. Będziemy informować Was, naszych fanów, o wszystkim w odpowiednim czasie.  "

Zobacz także: Wokalista Iron Maiden skrytykował Roba Halforda i Ozzy'ego Osbourne'a za wykorzystywanie sztuczek na scenie 

Tagi: Rock News Iron Maiden koronawirus