15.05.2019 10:53

Bruce Dickinson z miotaczami ognia w nowym klipie Iron Maiden do "Flight Of Icarus"

Zespół Iron Maiden zaprezentował teledysk nakręcony podczas trasy Legacy Of The Beast do utworu "Flight Of Icarus".

Iron Maiden
foto: kadr z wideo

Jeden z najpopularniejszych zespołów heavymetalowych na świecie nadal intensywnie koncertuje. Iron Maiden zagra w 2019 roku 44 koncerty w Ameryce Północnej, Południowej i Kanadzie. Z tej okazji muzycy postanowili opublikować nowy teledysk nakręcony podczas europejskiej odsłony trasy koncertowej "Legacy of the Beast". Występy w 2018 roku objęły także dwa koncerty w Polsce. Zespół Iron Maiden zagrał 27 i 28 lipca w krakowskiej TAURON Arenie.

Czy wiesz, że: 13 lat temu opublikowano najgorszy cover Iron Maiden w historii
Czy wiesz, że: 13 lat temu opublikowano najgorszy cover Iron Maiden w historii
Przeczytaj także Czy wiesz, że: 13 lat temu opublikowano najgorszy cover Iron Maiden w historii

Iron Maiden - Flight Of Icarus w wersji live

Artyści udostępnili obraz do utworu "Flight Of Icarus" z albumu "Piece of Mind". Chociaż numer doczekał się już jednego klipu, tym razem Iron Maiden zaprezentował fanom najnowszą wersję koncertową kawałka. W teledysku widzimy między innymi Bruce'a Dickinsona szalejącego na scenie z miotaczami ognia. 

"Flight of Icarus" to utwór po części oparty na micie o Dedalu i Ikarze. Autorem tekstu jest wokalista Bruce Dickinson przyznał, że zmienił nieco jego treść, aby stworzyć utwór, z którym mogliby się identyfikować młodzi ludzie zbuntowani przeciwko dorosłym. Dlatego w utworze Ikar tuż przed śmiercią oskarża ojca o to, że celowo dał mu wadliwe skrzydła, które doprowadziły do tragedii.

Zobacz też: >>Jak zmieniali się muzycy Iron Maiden na przestrzeni lat?<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Iron Maiden