Iron Maiden pozwał twórców gry za naruszenie praw autorskich. Domagają się 2 milionów dolarów

Joanna Chojnacka
30.05.2019 12:17
Iron Maiden pozwał twórców gry za naruszenie praw autorskich. Domagają się 2 milionów dolarów Fot. Antyradio.pl/Romana Makówka

Nazwa gry wideo "Ion Maiden" nie spodobała się zespołowi Iron Maiden. Zespół pozwał twórców za naruszenie praw do znaku towarowego.

Na początku maja 2019 roku informowaliśmy, że grupa Guns N' Roses pozwała browar za nazwę piwa, która wyraźnie nawiązywała do formacji. Na rynku pojawił się złoty napój alkoholowy Guns N’ Rosé i gadżety, które według muzyków naruszały prawa autorskie. Tym razem swojego znaku towarowego broni Iron Maiden.

Iron Maiden złożył pozew przeciwko twórcom gier "Ion Maiden"

Jak donosi thedailybeast.com, jeden z najpopularniejszych zespołów heavymetalowych na świecie zdecydował się pozwać twórców gry wideo "Ion Maiden". Pozew został złożony we wtorek 28 maja 2019 roku i dotyczy naruszenia praw do znaku towarowego. Muzycy zaznaczyli w dokumencie, że nazwa nowego produktu firmy 3D Realms brzmi i wygląda niemal identycznie, co popularne logo Iron Maiden.

Przeczytaj także

Zespół podkreślił, że takie działanie jest nie tylko kradzieżą i próbą dorobienia się na znaku towarowym formacji, ale także wprowadza w błąd konsumentów.

Wielu konsumentów inwestując w produkty związane z grą "Ion Maiden" są przekonani, że to rzeczy związane z zespołem i zatwierdzone przez muzyków. Wykorzystane logo i nazwa, która pojawia się na koszulkach, podkładkach pod mysz czy na plakatach wprowadza klientów w błąd.

W związku z zaistniałą sytuacją, Iron Maiden domaga się odszkodowania w wysokości 2 milionów dolarów oraz anulowania rejestracji nazwy domeny ionmaiden.com.

Zobacz też: 13 lat temu opublikowano najgorszy cover Iron Maiden w historii 

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.