Iron Maiden pozywa internetowych oszustów

Aleksandra Degórska
31.01.2018 13:25
Iron Maiden pozywa internetowych oszustów Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Jak wiadomo na rynku można znaleźć wiele gadżetów z logo znanych zespołów, które są nielegalnie wyprodukowane.

Według Trademarks & Brands Online Iron Maiden postanowił zrobić porządek z internetowymi oszustami, którzy bezprawnie naruszają znak towarowy. Zespół uważa, że w momencie, gdy nielegalnie sprzedawane są przedmioty nawiązujące do Iron Maiden niszczy to reputację formacji, bowiem ludzie sądzą, że kupują oficjalne gadżety o najlepszej jakości - a tak nie jest.

Według pozwu złożonego 23 stycznia 2018 w Sądzie Rejonowym Stanów Zjednoczonych stanu Illinois, oskarżeni określani są jako osoby i podmioty gospodarcze, prawdopodobnie zamieszkałe na terenie Chin lub innych krajów. Dokładają wszelkich starań, by ukryć swoją tożsamość, często przy pomocy wielu fikcyjnych nazwisk i adresów w celu zarejestrowania i prowadzenia masowej sieci sklepów internetowych z podrobionymi produktami.

Domeny stron internetowych często korzystają z usług ukrywających dane osobowe i kontaktowe ich właścicieli. Pozwani regularnie tworzą nowe strony internetowe i konta w różnych źródłach, korzystając z tożsamości wymienionych w załączniku do pozwu, a także innych nieznanych fikcyjnych nazwisk i adresów. Jest to jedna z wielu powszechnych taktyk stosowanych w celu ukrycia tożsamości, nielegalnych działalności oraz uniknięcia pozbawienia wolności.

Iron Maiden domaga się stałego zakazu dla internetowych oszustów, przekazania dorobku uzyskanego ze sprzedaży lub 2 milionów dolarów za naruszenie prawa.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.