31.01.2018 13:25

Iron Maiden pozywa internetowych oszustów

Jak wiadomo na rynku można znaleźć wiele gadżetów z logo znanych zespołów, które są nielegalnie wyprodukowane.

Iron Maiden pozywa internetowych oszustów
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Według Trademarks & Brands Online Iron Maiden postanowił zrobić porządek z internetowymi oszustami, którzy bezprawnie naruszają znak towarowy. Zespół uważa, że w momencie, gdy nielegalnie sprzedawane są przedmioty nawiązujące do Iron Maiden niszczy to reputację formacji, bowiem ludzie sądzą, że kupują oficjalne gadżety o najlepszej jakości - a tak nie jest.

Według pozwu złożonego 23 stycznia 2018 w Sądzie Rejonowym Stanów Zjednoczonych stanu Illinois, oskarżeni określani są jako osoby i podmioty gospodarcze, prawdopodobnie zamieszkałe na terenie Chin lub innych krajów. Dokładają wszelkich starań, by ukryć swoją tożsamość, często przy pomocy wielu fikcyjnych nazwisk i adresów w celu zarejestrowania i prowadzenia masowej sieci sklepów internetowych z podrobionymi produktami.

Domeny stron internetowych często korzystają z usług ukrywających dane osobowe i kontaktowe ich właścicieli. Pozwani regularnie tworzą nowe strony internetowe i konta w różnych źródłach, korzystając z tożsamości wymienionych w załączniku do pozwu, a także innych nieznanych fikcyjnych nazwisk i adresów. Jest to jedna z wielu powszechnych taktyk stosowanych w celu ukrycia tożsamości, nielegalnych działalności oraz uniknięcia pozbawienia wolności.

Iron Maiden domaga się stałego zakazu dla internetowych oszustów, przekazania dorobku uzyskanego ze sprzedaży lub 2 milionów dolarów za naruszenie prawa.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Iron Maiden