28.05.2018 10:26

Iron Maiden rozpoczął trasę Legacy Of The Beast. W setliście utwór niegrany od 32 lat

Jeszcze w tym roku Iron Maiden dwukrotnie zagra w Polsce. Wygląda na to, że w Krakowie na koncertowej liście utworów nie zabraknie prawdziwych rarytasów!

Iron Maiden rozpoczął trasę Legacy Of The Beast. W setliście utwór niegrany od 32 lat
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Koncertem w Saku Suurhall w Tallinie w Estonii Iron Maiden rozpoczął trasę Legacy Of The Beast Tour. Zestaw utworów, przygotowanych przez zespół na ten występ mógł zaskoczyć nawet największego fana.

Nie zabrakło oczywiście żelaznych pozycji w repertuarze Żelaznej Dziewicy, takich jak „Aces High”, „The Trooper” i „Fear Of The Dark”, ale w setliście pojawiły się też utwory, niegrane od kilkunastu czy wręcz kilkudziesięciu lat!

Największym zaskoczeniem było wykonanie „Flight Of Icarus” – utwór z albumu „Piece Of Mind” po raz ostatni był wykonywany przez Steve’a Harrisa i spółkę 17 września 1986! Od września 2003 fani czekali na wykonanie innego utworu z tego albumu, „Where Eagkes Dare”. Godny uwagi jest powrót do setlisty dwóch utworów z czasów, gdy wokalistą Maiden był Blaze Bayley„Sign Of The Cross” i „The Clansman”, niegranych odpowiednio od 2001 i 2007. Po 11-letniej przerwie powrócił także „For the Greater Good of God”, a po 7-letniej „The Wicker Man”.

Iron Maiden – koncerty w Polsce

28 maja 2018 Iron Maiden da koncert w Hartwall Areena w Helsinkach. Dziś wieczorem dowiemy się, czy setlista na Legacy Of The Beast Tour jest stała, czy zespół będzie co wieczór zaskakiwał fanów zestawem utworów. 27 i  28 lipca 2018 Iron Maiden zagra koncerty w Krakowie, w Tauron Arena Kraków. Jakie utwory chcielibyście usłyszeć podczas tych dwóch wieczorów z Żelazną Dziewicą?

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Iron Maiden