06.08.2018 15:01

Iron Maiden skradł teksty? Zespół odpowiedział na zarzuty

Pierwszy wokalista Iron Maiden twierdzi, że grupa ukradła jego teksty. Co na to zespół?

Iron Maiden skradł teksty? Zespół odpowiedział na zarzuty
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Dennis Willcock oraz Terry Wilson-Slesser z grupy Beckett oskarżyli Steve'a Harrisa i Dave'a Murraya o kradzież tekstów. Chodzi dokładnie o kompozycje „Prowler”„Charlotte the Harlot”„Phantom of the Opera” oraz „Iron Maiden” z debiutanckiej płyty zespołu.

Wokalista twierdzi również, że wraz z Harisem jest współtwórcą „Prodigal Son” z albumu „Killers”. Willcock i Wilson-Slesser żądają ponad 2 milionów funtów odszkodowania.

Czy Iron Maiden ukradł teksty?

Iron Maiden w końcu odpowiedział na te zarzuty i do sądu zostało wniesione dokumenty Murraya, w których muzyk odrzucił zarzuty:

"

Teksty zostały napisane przez Harrisa około 1977 roku do muzyki stworzonej przez Murraya, który dołączył do Iron Maiden w 1976. "

Iron Maiden podważył również zeznania Willcocka, bowiem muzyk często miał problemy z zapamiętywaniem tekstów:

"

Gdy Willcock był członkiem Iron Maiden notorycznie zapominał teksty, mylił słowa. Dochodziło do sytuacji, gdy podczas koncertów śpiewał z kartki. Zatem jest to mało prawdopodobne, że Willcock może pamiętać teksty, które napisał 40 lat temu. "

Prawne problemy Iron Maiden

Iron Maiden miał ostatnio sprawę w związku z plagiatem utworu „Hallowed Be Thy Name”. W marcu 2018 roku zespół zawarł ugodę z zespołem Beckett. Jego przedstawiciel oskarżył Steve'a Harrisa i Dave'a Murraya twierdząc, że „Hallowed Be Thy Name” jest plagiatem „Life's Shadow” grupy Beckett.

Polscy fani mieli okazję zobaczyć Iron Maiden w Krakowie na dwóch koncertach w lipcu 2018 w ramach Legacy of the Beast World Tour.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Iron Maiden