Iron Maiden splagiatował Uriah Heep na „The Book of Souls”?

Justyna Kierzkowska
18.09.2015 21:17
Iron Maiden splagiatował Uriah Heep na „The Book of Souls”? Fot. materiały prasowe

Czyżby Iron Maiden szukał inspiracji u innych zespołów? Członkowie Uriah Heep twierdzą, że legendarna grupa skopiowała jeden z ich kawałków. 

Muzycy ogłosili na swoim fanpage'u, że utwór „The Red and the Black”, który znalazł się na najnowszej płycie Iron Maiden przypomina ich kawałek „I Hear Voices”. Grupa zasugerowała swoim fanom, żeby sami posłuchali utworu i ocenili, czy rzeczywiście jest podobny do dzieła, które znalazło się na jednej z ich płyt. 

Utwór, który ma na myśli Uriah Heep, to drugi kawałek z 20. albumu studyjnego grupy „Sonic Origami”, który został wydany w 1998 roku. Kompozycja „I Hear Voices” to dzieło Trevora Boldera, który grał razem z zespołem w latach 1976-1981 i następnie od 1985 roku, aż do swojej śmierci. 21 maja 2013 roku artysta zmarł na raka.

Przypomnijcie sobie, jak brzmi singiel Uriah Heep. 

„The Red and the Black” z płyty „The Book Of Souls”, który jest rzekomo plagiatem, został napisany przez Steve'a Harrisa, założyciela Iron Maiden. Czy Waszym zdaniem kawałek rzeczywiście przypomina wyżej wspomnianą kompozycję?

Muzycy Iron Maiden nie skomentowali jeszcze sprawy. Nie wiadomo też, czy ich koledzy po fachu z Uriah Heep podejmą jakieś kroki prawne. Muzycy swoją ostatnią płytę - „Outsider” - wydali w 2014 roku a 17 i 18 listopada 2015 roku zagrają w Polsce. Czy uważacie, że zespół ma rację, czy chce jedynie przypomnieć światu o swoim istnieniu?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.