Iron Maiden ujawnił szczegóły nowej podwójnej płyty!

Magda Słomka
18.06.2015 19:01
Iron Maiden ujawnił szczegóły nowej podwójnej płyty! Fot. AFP / East News

Brytyjski zespół zdradził datę premiery, tracklistę oraz okładkę najnowszego krążka. Sprawdźcie, czego możecie się po nim spodziewać!

Muzycy ogłosili, że ich 16. studyjna płyta będzie nosiła nazwę „The Book Of Souls” i ukaże się już 4 września 2015 roku! Krążek będzie składał się z 11 kawałków. Całość ma trwać łącznie 92 minuty. Będzie to pierwszy podwójny studyjny album Iron Maiden.

Zespół ponownie współpracował przy tworzeniu okładki z Markiem Wilkinsonem. Zobaczcie, jak wygląda nowy Eddie!

Iron-Maiden-The-Book-of-Souls-2015

Płyta była nagrywana pod koniec 2014 roku w Paryżu we współpracy z producentem Kevinem „Cavemanem” Shirleyem. Na początku 2015 roku miała jeszcze miejsce końcowa obróbka krążka.

Zespół postanowił opóźniać wieści o nowym albumie do momentu, w którym nie będzie całkowitej pewności, że Bruce Dickinson jest zdrowy. Przypomnijmy, że wokalista Iron Maiden miał małego guza nowotworowego u nasady języka, jednak wszystko, jak widać, skończyło się dobrze.

Po raz pierwszy od 1984 roku i krążka „Powerslave” na płycie znajdą się utwory napisane w całości przez Bruce’a Dickinsona! Jeden z nich to ponoć najdłuższy kawałek jaki Iron Maiden kiedykolwiek zarejestrował.

Steve Harris, basista kapeli, jest bardzo podekscytowany ogłoszeniem tej fantastycznej dla fanów wieści. Jak powstawał nowy krążek?

Tworzyliśmy ten album w inny sposób niż poprzednie. Wiele z tych utworów zostało napisanych w trakcie przebywania w studiu. Ćwiczyliśmy i nagrywaliśmy je od razu, w momencie kiedy były jeszcze świeże. (...) Jestem bardzo dumny z „The Book Of Souls”, wszyscy jesteśmy. Nie możemy się doczekać aż fani usłyszą ten krążek oraz tego, gdy wyruszymy z nim w trasę koncertową!

My również nie możemy się doczekać... Jakie kawałki znajdziecie na „The Book Of Souls”?

Tracklista:

          Dysk 1

 1. If Eternity Should Fail (Dickinson) 8:28
 2. Speed Of Light (Smith/ Dickinson) 5:01
 3. The Great Unknown (Smith/ Harris) 6:37
 4. The Red And The Black (Harris) 13:33
 5. When The River Runs Deep (Smith/ Harris) 5:52
 6. The Book Of Souls (Gers/ Harris) 10:27
 7. Death Or Glory (Smith/ Dickinson) 5:13

    Dysk 2

 8. Shadows Of The Valley (Gers/ Harris) 7:32
 9. Tears Of A Clown (Smith/ Harris) 4:59
 10. The Man Of Sorrows (Murray/ Harris) 6:28
 11. Empire Of The Clouds (Dickinson) 18:01

To dopiero wiadomość! Cieszycie się?

Magda Słomka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.