29.08.2015 11:34

Iron Maiden w 8-bitowej grze wideo

Zespół na tydzień przed premierą nowej płyty postanowił dać swoim fanom coś jeszcze. Kilkanaście dni po opublikowaniu „Speed of Light” jest okazja, żeby samemu zagrać w grę, która pojawiła się w teledysku.

Iron Maiden w 8-bitowej grze wideo
foto: Kadr z gry wideo

Iron Maiden ogłosił na swoim fanpage'u dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy marzyli o sprawdzeniu się w grze z teledysku. Teraz można już - jak napisał zespół - „wyzwać swoich znajomych na pojedynek, podenerwować współpracowników i zmarnować resztę dnia”.

Gracz ma za zadanie wcielić się w Eddie'ego i wspinać na budynki, żeby uratować damę w opałach. Misja z czasem staje się trudniejsza, trzeba też uważać na pociski, które lecą w stronę bohatera. Grę można przetestować na oficjalnej stronie Iron Maiden. Produkcja została zainspirowana grą „Donkey Kong” z 1981 roku. 

Singiel „Speed of Light” promuje najnowszą płytę Iron Maiden, „The Book of Souls”, która ma ukazać się 4 września 2015 roku. Teledysk do kawałka zespołu stworzył Llexi Leon we współpracy z Brewery Production Company. Autor serii kultowych komiksów „Eternal Descent”, który jest wielkim fanem grupy, uznał, że gry i mocne brzmienia doskonale do siebie pasują.

"

To idealne połączenie - 40 lat metalu obok 4 dekad gier wideo. Podzieliłem się tym pomysłem z menedżerem, Rodem Smallwoodem i gośćmi z zespołu, a im od razu się to spodobało. Wtedy wiedziałem już, że muszę się do tego przyłożyć i zrobić najlepszą rzecz, jaką kiedykolwiek stworzyłem. "

Głównym bohaterem wideo jest Eddie, maskotka Iron Maiden zaprojektowana przez Dereka Riggsa w 1980 roku. Po raz pierwszy pojawiła się na okładce singla „Running Free” i znajduje się też na większości albumów zespołu. 

Płyta „The Book of Souls” była nagrywana w Paryżu pod koniec 2014 roku. Zespół zdecydował się jednak przesunąć premierę ze względu na zły stan zdrowia Bruce'a Dickinsona, u którego zdiagnozowano nowotwór. Na szczęście terapia przebiegła pomyślnie i wokalista wraca do swojej dawnej formy. 

Justyna Kierzkowska
Tagi: #Iron Maiden #Rock News