18.02.2016 10:43

Iron Maiden wyrusza w trasę nowym Ed Force One

Ciekawi jak prezentuje się nowy samolot kapeli? Zobaczcie zdjęcia Boeinga, za którego sterami zasiądzie Bruce Dickinson.

Iron Maiden wyrusza w trasę nowym Ed Force One
foto: ironmaiden.com

Zespół odlicza dni do światowej trasy koncertowej, która startuje już 24 lutego 2016 roku w ramach promocji krążka „The Book of Souls”. Kapela Iron Maiden zagra również w Polsce 3 lipca 2016 roku we Wrocławiu. Formacja nie będzie podróżować byle czym, bo Boeingiem 747-400 Jumbo Jet, za sterami którego zasiądzie sam Bruce Dickinson.

Kapela zaprezentowała zdjęcia swojego nowego samolotu po tym, jak wylądował na lotnisku w Cardiff w Wielkiej Brytanii. Boeing nazwano na cześć maskotki zespołu Eddiego - Ed Force One.

Iron Maiden dopina wszystko na ostatni guzik i twierdzi, że wszyscy są już w gotowości, by ruszyć w trasę:

"

Ed Force One, nasz nowy odrzutowiec, jest w pełni gotowy, a Bruce ma swoją nową błyszczącą licencję, więc może zasiąść za sterami.  "

Zobaczcie, jak prezentuje się ta maszyna:

Obejrzyjcie również, jak samolot lądował na lotnisku w Cardiff:

Nie jest to pierwszy raz, gdy Iron Maiden wybiera się własnym samolotem w trasę koncertową, jednak tym razem odrzutowiec również zawita do krajów Starego Kontynentu:

"

Będziemy jak zawsze latać Ed Force One dookoła świata, ale tym razem włącznie z kilkoma pierwszymi koncertami w Europie. Tym sposobem będzie to pierwszy raz, gdy samolot odwiedzi Stary Kontynent w czasie trasy. "

Muzycy zdradzają również, jak potoczy się trasa od strony logistycznej:

"

Po występie w Szwecji na stadionie Ullevi w Goteborgu 17 czerwca 2016 wrócimy do tradycyjnych środków transportu podczas tras - ciężarówek i busów, bo jest to bardziej sensowne ze względu na mniejsze odległości i parametry lotnisk. "

Jednym z pasażerów będzie Scott Ian, który nie może doczekać się już podróży za dwa tygodnie:

Wydawałoby się, że Bruce Dickinson ma ręce pełne roboty. Nie dość, że Iron Maiden wybiera się w 2016 roku w trasę, to wokalista zamierza napisać autobiografię i zająć się wydaniem jeszcze jednego piwa sygnowanego logo Iron Maiden. To się nazywa pracoholizm!

Jak Wam się podoba nowy Boeing Iron Maiden?

Aleksandra Degórska
Tagi: Iron Maiden Duperele