24.08.2015 08:00

Iron Maiden zadedykował utwór Robinowi Williamsowi

Postać znanego aktora, Robina Williamsa, a dokładniej jego zmaganie się z depresją i samobójcza śmierć stały się inspiracją dla Iron Maiden do napisania jednego z utworów na „The Book Of Souls”.

Iron Maiden zadedykował utwór Robinowi Williamsowi
foto: East News; Photoshot/REPORTER/East News

Grupa na 4 września 2015 roku szykuje wydanie pierwszego od pięciu lat albumu, wspomnianego  „The Book Of Souls”. Będzie to dwupłytowe wydawnictwo, na którym znajdzie się 11 premierowych numerów. Jednym z nich będzie „Tears of a Clown”.

Bruce Dickinson w swojej twórczości często pisze o okultyzmie, czy mistycyzmie, porusza kwestie nie z tego świata, tym razem dotknął bardzo przyziemnej sprawy. Daleko jej jednak od bycia błahą, gdyż mowa o osobie zmarłego 11 sierpnia 2014 roku Robina Williamsa. Dickinson spytany o ulubioną kompozycję z nadchodzącej płyty wymienił właśnie tę:

"

Moim ulubionym utworem jest ten, którego nie napisałem. To „Tears of a Clown”, który opowiada o Robinie Williamsie. Zawsze się zastanawiałem jak mógł on być pogrążony w depresji, kiedy zawsze wydawał się taki radosny. "

Muzycy grupy wyjawili też kilka szczegółów dotyczących innych kompozycji z krążka. Steve Harris opowiedział o 18-minutowym utworze „Empire Of The Clouds”, który jego zdaniem będzie czymś zupełnie nowym w dorobku kapeli:

"

18 minut brzmi jak coś bardzo długiego, ale tak naprawdę to dla nas podróż. Najlepiej będzie pozwolić ludziom jej posłuchać i zobaczyć co sami o niej myślą. Numer jest bardzo interesujący, daleko mu do bycia nudnym. Sądzę, że zobaczycie na tej płycie, że bardzo dużo się na niej dzieje. Jest się w co zagłębiać. Prawdopodobnie fani będą potrzebować kilku jej przesłuchań. "

Janick Gers mówi zaś, że z nowego krążka bardzo dumny. Gitarzysta uważa, że album jest „fantastyczny”:

"

Zespół powinien się rozwijać, obierać różne ścieżki, przekraczać granice. My to robimy. "

Wszystko brzmi bardzo kusząco i zachęcająco. Oby przełożyło się to na dźwięki - póki co poznaliśmy w całości tylko jeden kawałek - „Speed Of Light”. Przypominamy Wam spis kompozycji i okładkę nowej płyty:

Iron-Maiden-The-Book-of-Souls-2015

Tracklista:

Dysk 1

 1. If Eternity Should Fail (Dickinson) 8:28
 2. Speed Of Light (Smith/ Dickinson) 5:01
 3. The Great Unknown (Smith/ Harris) 6:37
 4. The Red And The Black (Harris) 13:33
 5. When The River Runs Deep (Smith/ Harris) 5:52
 6. The Book Of Souls (Gers/ Harris) 10:27
 7. Death Or Glory (Smith/ Dickinson) 5:13

Dysk 2

 1. Shadows Of The Valley (Gers/ Harris) 7:32
 2. Tears Of A Clown (Smith/ Harris) 4:59
 3. The Man Of Sorrows (Murray/ Harris) 6:28
 4. Empire Of The Clouds (Dickinson) 18:01

Czekacie na premierę nowego albumu Iron Maiden?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Iron Maiden