28.06.2018 17:39

Iron Maiden został oskarżony przez byłego wokalistę o kradzież tekstów

Dlaczego Dennis Willcock po tylu latach postanowił podać do sądu Iron Maiden? Sprawdźcie szczegóły tej sprawy.

Iron Maiden został oskarżony przez byłego wokalistę o kradzież tekstów
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Całkiem niedawno zakończyła się sprawa plagiatu utworu „Hallowed Be Thy Name”, a Iron Maiden kolejny raz czeka rozprawa sądowa. W marcu 2018 roku zespół zawarł ugodę z zespołem Beckett, którego reprezentował menedżer Barry McKay. Podał on do sądu Steve'a Harrisa i Dave'a Murraya twierdząc, że „Hallowed Be Thy Name” jest plagiatem numeru „Life's Shadow” grupy Beckett.

Teraz Barry McKay reprezentuje kolejną osobę, która ma pretensje do Iron Maiden. Chodzi o pierwszego wokalistę Iron Maiden Dennisa Willcocka oraz Terry'ego Wilsona-Slessera z grupy Beckett. Oskarżenie jest skierowane do basisty Steve'a Harrisa i gitarzysty Dave'a Murraya oraz Imagem London Limited żądając ponad 2 miliony funtów odszkodowania.

Muzycy Iron Maiden pozwani przez byłego wokalistę

Dlaczego? Dennis Willcock udzielał się w zespole w latach 1976-1977 i twierdzi, że zespół wykorzystał jego teksty. Chodzi o piosenki „Prowler”„Charlotte the Harlot”„Phantom of the Opera”, „Iron Maiden” z 1. płyty zespołu. Muzyk uważa również, że jest wraz z Harisem współtwórcą piosenki „Prodigal Son” z albumu „Killers” i nigdy nie był wspomniany jako twórca.

Willcock po opuszczeniu Iron Maiden nie interesował się twórczością zespołu i ponoć dopiero w 2018 roku zauważył, że w utworach kapeli pojawiły się jego teksty. Natomiast muzyk grupy Beckett twierdzi, że w kawałku Hallowed By Thy Name wykorzystano fragmenty tekstu utworu „Rainbow’s Gold” jego zespołu. Co ciekawe Iron Maiden nagrał cover tego utworu, który ukazał się na singlu „2 Minutes to Midnight”.

Iron Maiden w Polsce w 2018 - bilety

Zespół odwiedzi dwukrotnie nasz kraj w 2018 roku. Pierwszy występ Iron Maiden odbędzie się 27 lipca 2018 roku w TAURON Arenie Krakowie. Natomiast drugi koncert będzie mieć miejsce również w Krakowie 28 lipca 2018. Bilety od 199 złotych możecie zakupić na ebilet.pl.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Iron Maiden