03.06.2016 10:17

Iron Maidens i muzyk Alice Coopera w coverze „The Number Of The Beast”

Żeński cover band wykonał jeden z najsłynniejszych kompozycji Żelaznej Dziewicy wraz z członkami z innych kapel. Zobaczcie nagranie z tego koncertu.

Iron Maidens i muzyk Alice Coopera w coverze „The Number Of The Beast”
foto: kadr z wideo

Iron Maidens powstał w 2001 roku w Los Angeles i zdążył wydać album zatytułowany „World’s Only Female Tribute to Iron Maiden”. Sam Bruce Dickinson był trochę zakłopotany widząc siebie w tak seksownym wcieleniu o pseudonimie Bruce Chickinson.

Gitarzystka Nita Strauss dołączyła w 2014 roku do zespołu Alice Coopera. Nic więc dziwnego, że kolega z tejże kapeli wsparł babski zespół podczas występu w ramach imprezy Soundcheck Live w Lucky Strike Live w Los Angeles. W każdą środę w lokalu odbywają się darmowe koncerty, podczas których fani mogą osobiście poznać występujące gwiazdy.

Perkusista zespołu Alice Coopera, Glen Sobel, jak również basista Marty O'Brien, który współpracuje z Litą Ford wykonali wraz z Iron Maidens klasyk brytyjskiego zespołu - „The Number Of The Beast”.

Posłuchajcie, jak muzycy zaprezentowali ten utwór:

Muzycy Iron Maiden widzieli oczywiście kobiecy cover band w akcji i Bruce Dickinson przyznał, że obserwowanie swojego kobiecego wcielenia było dosyć dziwne:

"

Oglądaliśmy te dziewczyny i w pewnym momencie mówię do Steve’a: „To naprawdę dziwne pytanie, ale czy gdy na nie patrzysz, nie chciałbyś przelecieć sam siebie?”. Odparł: „Nie wiem, ale chyba wszyscy o tym myśleliśmy”. To było bardzo dziwne. "

Iron Maiden obecnie jest w trasie koncertowej promującej ostatni album „The Book of Souls”. Tournée wystartowało 24 lutego 2016 roku i Iron Maiden wystąpi już 3 lipca 2016 roku na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Jako support pojawi się Anthrax oraz The Raven Age.

Patrząc na koncertowe nagrania zespołu można być pewnym, że wrocławski koncert będzie prawdziwą petardą:

Iron Maiden podróżuje nowym Boeingiem 747-400 Jumbo Jet, który pilotuje oczywiście Bruce Dickinson. Maszyna miała w połowie marca 2016 roku wypadek na lotnisku w Chile, ale nikomu z ekipy nic się nie stało.

Jak oceniacie występ Iron Maidens wraz z muzykami Alice Coopera i Lity Ford?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Iron Maiden Alice Cooper