28.02.2018 14:02

Izzy Stradlin był na próbie przed koncertem Guns N' Roses i wyszedł z niej wkurzony

Gitarzysta poczuł się urażony i już nigdy więcej nie wrócił do tematu reaktywacji Guns N' Roses.

Guns N' Roses
foto: dave1968, CC BY 2.0

Gdzie jest Izzy? Wszyscy fani nadal zastanawiają się, dlaczego w reaktywacji Guns N' Roses zabrakło gitarzysty. Wszystko zaczęło się w grudniu 2015 roku, gdy Guns N' Roses ogłosił, że powróci w starym składzie podczas festiwalu Coachella 2016.

Dlaczego Izzy Stradlin nie gra w Guns N' Roses?

Pierwszy koncert kapeli odbył się 1 kwietnia 2016 w klubie „Troubadour” w West Hollywood i na jednej scenie zobaczyliśmy po wielu latach Axla, Slasha i Duffa McKagana. Jeszcze w 2016 roku na koncercie kapeli w Nashville jeden z fanów miał transparent z napisem „Gdzie jest Izzy?”. Napis został zniszczony przez ochronę zespołu, chociaż grupa wszystkiemu zaprzecza.

To w końcu jak jest z tym Izzym? Menedżer Alan Niven zdradził, że kapela była bardzo blisko, by Izzy ponownie zagrał z chłopakami. Muzyk pojawił się nawet na próbie przed jednym ze stadionowych koncertów, ale jednak dał sobie na spokój z tym pomysłem:

"

Izzy pojawił się na próbie dźwięku przed koncertem i po jej zakończeniu wyszedł. Nie chciał mieć nic z tym wspólnego. "

Menedżer nieco przybliżył tę sytuację:

"

Oczywiście, gdyby wszystko było dobrze, każdy byłby zadowolony i wszyscy by się dogadywali - wtedy Izzy zostałby w kapeli. Jednak coś musiało go mocno urazić, bo opuścił ich po próbie i nigdy nie próbował ponownie z nimi się zobaczyć. Podejrzewam, że może być trochę wkurzony. "

Bilety na koncert Guns N' Roses 2018

Niestety zatem nic nie wskazuje na to, że Izzy mógłby pojawić się na najbliższych koncertach Guns N' Roses. Zespół odwiedzi Polskę 9 lipca 2018 roku dając koncert na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Stadionowa trasa Not In This Lifetime w 2018 roku rozpocznie się 3 czerwca 2017 w Berlinie, w Niemczech i obejmie dalszych 17 zaplanowanych koncertów na terenie Wielkiej Brytanii i Europy. Bilety na polski koncert kupicie na LiveNation.pl i Ticketmaster.pl.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Guns N Roses