30.03.2015 15:13

J.D. Overdrive ujawnił pierwszy singiel z „The Kindest of Deaths”!

„Wreckage, Part II” to pierwszy utwór promujący nowy krążek J.D. Overdrive. Posłuchajcie, jak brzmi!

J.D. Overdrive ujawnił pierwszy singiel z „The Kindest of Deaths”!
foto: Marta Lebiocka

„The Kindest of Deaths”, to trzeci studyjny album katowickiej grupy. Płyta trafi do sprzedaży 13 kwietnia 2015 roku, a 10 kwietnia w katowickim klubie Namaste odbędzie się premiera piwa sygnowanego nazwą J.D. Overdrive w banderoli z grafiką nowego albumu.

J.D. Overdrive fb

Posłuchajcie, jak brzmi pierwszy kawałek promujący płytę „The Kindest of Deaths”!

11 nowych kompozycji powstało w Satanic Audio pod okiem szwedzkiego producenta Haldora Grundberga. Gitarzysta zespołu, Michał Stemplowski, powiedział o brzmieniu nowego albumu.

"

Od dwóch lat jestem skutecznie indoktrynowany przez naszego wokalistę takimi perełkami, jak High on Fire, Clutch czy Kongh. Do tego dochodzą moje osobiste nowe odkrycia, jak Planet of Zeus czy Red Fang. I chyba będzie się to dało odczuć w jakimś stopniu na nowym albumie. Niemniej dalej gramy swoje i dobrze się przy tym bawimy, więc stara idea dalej nam przyświeca. Chociaż mam nadzieję, że zaskoczymy wszystkich brzmieniem, bo z tego jestem najbardziej zadowolony. Wszystko brzmi bardzo żywo i organicznie... cokolwiek to znaczy (śmiech). "

Przypominamy, że specjalna trasa koncertowa J.D. Overdrive promująca krążek „The Kindest of Deaths” rozpoczęła się 20 marca 2015 roku. Będziecie mieli jeszcze kilka okazji, by usłyszeć muzyków z Katowic na żywo!

Jak Wam się podoba „Wreckage, Part II”?

Magda Słomka
Tagi: Rock News J.D. Overdrive