31.05.2017 12:51

Jacek Kurski i TVP zagrożą OFF Festivalowi?

Prezes TVP potwierdził, że szykuje zupełnie nowy festiwal, na którym ma rozbrzmiewać m.in. hip hop i muzyka alternatywna. Czy Artur Rojek może już pakować manatki?

Jacek Kurski i TVP zagrożą OFF Festivalowi?
foto: Reporter/East News

Po kontrowersjach związanych z Festiwalem Piosenki Polskiej w Opolu Jacek Kurski postanowił działać i udało mu się dogadać z prezydentem Kielc, Wojciechem Lubawskim. Efektem współpracy ma być coroczna impreza, będąca cyklem koncertów, które z czasem mają przerodzić się w festiwal.

Kurski chce stworzyć w Kielcach alternatywę dla Opola, zupełnie nowy format festiwalu, który skupi w jednym miejscu pomijane gatunki muzyczne, takie jak hip hop czy muzykę alternatywną:

"

To ma być festiwal o formule szerszej niż Opole i sięgający głębiej do tego, co jest istotą muzyki tworzonej spontanicznie i od serca. To będzie spotkanie muzyki alternatywnej i mainstreamowej dające ciekawą syntezę i synergię. Chcemy, żeby Kielce były miejscem, gdzie będzie można pokazać artystów mających miliony odsłon na YouTube czy w serwisie Spotify. Jest pewna sfera niepokazywanej do tej pory strefy polskiej muzyki "

Idei wtóruje Wojciech Lubawski:

"

Mamy piękny amfiteatr Kadzielnia, najpiękniejszy w Polsce. Postaramy się go wykorzystać. Liczę, że uda się dogadać panu prezesowi Kurskiemu z prezydentem Opola, ale miasto nie ma też przecież monopolu na festiwal z polską muzyką. "

Festiwal Piosenki Polskiej planowo miał odbyć się w dniach 9-11 czerwca 2017 w Opolu. Po głośnym sporze i rezygnacji wielu artystów miasto wypowiedziało TVP umowę. Wygląda na to, że skorzystają na tym Kielce. Ale co z Arturem Rojkiem i organizowanym przez niego w Katowicach OFF Festivalem? Szykuje się dla niego konkurencja?

Jacek Kurski zapowiedział, że telewizja zorganizuje pierwszy koncert w kieleckiej Kadzielni jeszcze latem 2017 roku. Wpierw więc cykl pojedynczych występów, a później dopiero festiwal alternatywny, choć zależy co dla prezesa TVP stanowi muzyczną alternatywę? Może Liroy?

"

Festiwal, żeby był poważny, wymaga czasu i dopracowania. Ten czas sobie dajemy, zaczynamy pracę. "

A co w tym roku szykuje dla nas OFF Festival?

W tym roku wydarzenie organizowane przez Artura Rojka potrwa od 4 do 6 sierpnia 2017 roku.

Wybierasz się w tym roku na OFF Festival?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Artur Rojek