Jack White i Robert Plant grają Led Zeppelin

Urszula Drabińska
23.03.2015 07:57
Jack White i Robert Plant grają Led Zeppelin Fot. kadr z wideo

Frontman Led Zeppelin dołączył do Jacka White’a podczas koncertu w Argentynie. Zobaczcie, jak wykonali razem „The Lemon Song”.

Robert Plant chęć współpracy z młodszym rockmanem wyrażał już dawno. Jesienią zeszłego roku, gdy promował ostatni solowy album „Lullaby and… The Ceaseless Roar”, mówił: 

Uwielbiam wolnego ducha Jacka White’a i sposób, w jaki przenika muzyczne horyzonty. Byłbym bardzo szczęśliwy, gdybym mógł nagrać z nim singiel.

Niedługo po tej deklaracji zawitał do Nashville, do studia Third Man Records, by nagrać utwór „Love Me”. Niestety właściciel wytwórni był wtedy w trasie z płytą „Lazaretto”.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Do spotkania doszło 21 marca 2015 r. podczas festiwalu Lollapalooza w Argentynie. Jack White już od jakiegoś czasu ma w swoim koncertowym repertuarze utwór „The Lemon Song” z płyty „Led Zeppelin II”. Tym razem do jego wykonania zaprosił jednego z jego współautorów. Posłuchajcie!

Robert Plant wypowiada się o tym występie:

Magiczna chwila z utalentowanym przyjacielem.

robet-plant

Pozostaje czekać na wspólny singiel.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.