Jack White kupił pierwszą płytę Elvisa za 300 tysięcy dolarów!

Magda Słomka
06.03.2015 14:13
Jack White kupił pierwszą płytę Elvisa za 300 tysięcy dolarów! Fot. East News

W styczniu 2015 roku legendarny krążek został zakupiony przez internetowego nabywcę, który nie chciał ujawnić tożsamości. Teraz wiemy już kim jest i co chce zrobić z płytą!

Kto bogatemu zabroni! Jak dla nas, Jack może mieć i trzy razy tyle majątku, co teraz, bo przeznacza go na nietypowe cele! Jednym z nich stała się właśnie płyta Elvisa Presleya, którą założyciel The White Stripes nabył jako tajemniczy klient za jedyne 300 tysięcy dolarów. Płyta została zakupiona przez Jacka w Graceland na aukcji zorganizowanej w dniu 80. urodzin Króla.

Oto kolejny dowód na to, że artysta choruje na winylową manię... Przypomnijmy, że Jack White za młodu zaszywał winyle w meblach...

To nie koniec wiadomości - wytwórnia Jacka White’a z okazji Records Store Day 2015 wypuści wznowione wydanie płyty Elvisa na winylu, podobnie jak „Get Behind Me Satan” z 2005 roku kapeli The White Stripes.

Album został nagrany w Memphis w lipcu 1953 roku. Na krążku znajdują się dwa covery z lat 30. wykonane przez Elvisa – „My Happiness” oraz „That’s When Your Heartaches Begin”.

Skąd takie wieści? Wszystko wydało się podczas wywiadu dziennikarza Billboardu, Joe Levy’ego z muzykiem. Joe udał się do Memphis, by spotkać się z artystą. Na miejscu został przywitany przez „tajemniczego mężczyznę z czarną walizką”, który poradził, by Levy pośpieszył się na spotkanie z Jackiem w Nashville (trzy godziny drogi od Memphis) i wręczył ją muzykowi jak najszybciej. Dziennikarzowi się udało i to właśnie wtedy Jack powiedział:

Oto pierwsza płyta nagrana przez Elvisa Presleya. Podczas Record Store Day wytwórnia Third Man Records wyda ja na winylu.

Tak się robi interesy!

Magda Słomka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.