06.03.2015 14:13

Jack White kupił pierwszą płytę Elvisa za 300 tysięcy dolarów!

W styczniu 2015 roku legendarny krążek został zakupiony przez internetowego nabywcę, który nie chciał ujawnić tożsamości. Teraz wiemy już kim jest i co chce zrobić z płytą!

Jack White kupił pierwszą płytę Elvisa za 300 tysięcy dolarów!
foto: East News

Kto bogatemu zabroni! Jak dla nas, Jack może mieć i trzy razy tyle majątku, co teraz, bo przeznacza go na nietypowe cele! Jednym z nich stała się właśnie płyta Elvisa Presleya, którą założyciel The White Stripes nabył jako tajemniczy klient za jedyne 300 tysięcy dolarów. Płyta została zakupiona przez Jacka w Graceland na aukcji zorganizowanej w dniu 80. urodzin Króla.

Oto kolejny dowód na to, że artysta choruje na winylową manię... Przypomnijmy, że Jack White za młodu zaszywał winyle w meblach...

To nie koniec wiadomości - wytwórnia Jacka White’a z okazji Records Store Day 2015 wypuści wznowione wydanie płyty Elvisa na winylu, podobnie jak „Get Behind Me Satan” z 2005 roku kapeli The White Stripes.

Album został nagrany w Memphis w lipcu 1953 roku. Na krążku znajdują się dwa covery z lat 30. wykonane przez Elvisa – „My Happiness” oraz „That’s When Your Heartaches Begin”.

Skąd takie wieści? Wszystko wydało się podczas wywiadu dziennikarza Billboardu, Joe Levy’ego z muzykiem. Joe udał się do Memphis, by spotkać się z artystą. Na miejscu został przywitany przez „tajemniczego mężczyznę z czarną walizką”, który poradził, by Levy pośpieszył się na spotkanie z Jackiem w Nashville (trzy godziny drogi od Memphis) i wręczył ją muzykowi jak najszybciej. Dziennikarzowi się udało i to właśnie wtedy Jack powiedział:

"

Oto pierwsza płyta nagrana przez Elvisa Presleya. Podczas Record Store Day wytwórnia Third Man Records wyda ja na winylu. "

Tak się robi interesy!

Magda Słomka
Tagi: Rock News Jack White Elvis Presley