20.04.2017 12:23

Jack White pokazał trailer filmu o amerykańskiej muzyce lat 20. XX wieku

Trzyczęściowy dokument skupi się na okresie, gdy wytwórnie muzyczne zaczęły szukać w USA ciekawych muzyków.

Jack White pokazał trailer filmu o amerykańskiej muzyce lat 20. XX wieku
foto: East News

„American Epic” to trzyczęściowy dokument dotyczący historii amerykańskiej muzyki. Obraz miał swoją premierę podczas Sundance i pojawi się w 16 maja 2017 na kanale PBS. Co więcej światło dzienne ujrzy film „The American Epic Sessions”, który pojawi się 6 czerwca 2017 na tej samej stacji. Natomiast soundtrack z tego filmu pojawi się 12 maja 2017 nakładem wytwórni Jacka White'a - Third Man Records.

Przy produkcji dokumentu Jack White został wsparty przez producenta i muzyka T Bone Burnetta oraz Roberta Redforda. W dokumencie zobaczymy oprócz byłego gitarzysty The White Stripes również Eltona Johna czy rapera Nasa.

„American Epic” skupi się na ważnym momencie w muzycznym biznesie w latach 20. W trailerze Bernard MacMahon tłumaczy, że właśnie wtedy wytwórnie zaczęły się bać, że radio stanie się głównym „odtwarzaczem”. Dlatego też zaczęły one poszukiwać w kraju nowych talentów przy użyciu specjalnego sprzętu, który nie przetrwał do naszych czasów. 

Zobaczcie trailer „American Epic”:

Nicholas Bergh postanowił ponownie stworzyć takie urządzenie, które zostało użyte podczas nagrywania muzyki użytej w filmie „The American Epic Sessions”. Wystąpili w nim m.in. Alabama Shakes, Beck, Avett Brothers, Los Lobos, Willie Nelson, Merle Haggard, Steve Martin, Edie Brickell, Rhiannon Giddens oraz Raphael Saadiq.

Co więcej 2 maja 2017 ukaże się książka, w której dowiemy się od Mac Mahona i producenta Alisona McGourty co nieco o kulisach powstawania filmu „American Epic”.

Jak oceniasz pomysł stworzenia takiego dokumentu?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Jack White Elton John