Jack White pokazał trailer filmu o amerykańskiej muzyce lat 20. XX wieku

Aleksandra Degórska
20.04.2017 12:23
Jack White pokazał trailer filmu o amerykańskiej muzyce lat 20. XX wieku Fot. East News

Trzyczęściowy dokument skupi się na okresie, gdy wytwórnie muzyczne zaczęły szukać w USA ciekawych muzyków.

„American Epic” to trzyczęściowy dokument dotyczący historii amerykańskiej muzyki. Obraz miał swoją premierę podczas Sundance i pojawi się w 16 maja 2017 na kanale PBS. Co więcej światło dzienne ujrzy film „The American Epic Sessions”, który pojawi się 6 czerwca 2017 na tej samej stacji. Natomiast soundtrack z tego filmu pojawi się 12 maja 2017 nakładem wytwórni Jacka White'a - Third Man Records.

Przy produkcji dokumentu Jack White został wsparty przez producenta i muzyka T Bone Burnetta oraz Roberta Redforda. W dokumencie zobaczymy oprócz byłego gitarzysty The White Stripes również Eltona Johna czy rapera Nasa.

„American Epic” skupi się na ważnym momencie w muzycznym biznesie w latach 20. W trailerze Bernard MacMahon tłumaczy, że właśnie wtedy wytwórnie zaczęły się bać, że radio stanie się głównym „odtwarzaczem”. Dlatego też zaczęły one poszukiwać w kraju nowych talentów przy użyciu specjalnego sprzętu, który nie przetrwał do naszych czasów. 

Zobaczcie trailer „American Epic”:

Nicholas Bergh postanowił ponownie stworzyć takie urządzenie, które zostało użyte podczas nagrywania muzyki użytej w filmie „The American Epic Sessions”. Wystąpili w nim m.in. Alabama Shakes, Beck, Avett Brothers, Los Lobos, Willie Nelson, Merle Haggard, Steve Martin, Edie Brickell, Rhiannon Giddens oraz Raphael Saadiq.

Co więcej 2 maja 2017 ukaże się książka, w której dowiemy się od Mac Mahona i producenta Alisona McGourty co nieco o kulisach powstawania filmu „American Epic”.

 

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.