11.01.2018 14:13

Jack White prezentuje dwa utwory z nowego albumu „Boarding House Reach”

Trzeci solowy album byłego lidera The White Stripes ma ukazać się w pierwszej połowie 2018 roku.

Jack White prezentuje dwa utwory z nowego albumu „Boarding House Reach”
foto: kadr z wideo

Wszyscy, którzy płakali po rozpadzie The White Stripes, chyba już dawno otarli wszystkie łzy. Jack White działa na własną rękę ze świetnymi rezultatami. Jego dwa solowe albumy, „Blunderbuss” z 2012 i dwa lata późniejszy „Lazaretto” nie zawiodły ani krytyków, ani fanów.

Wydawać się jednak mogło, że w ciągu ostatnich kilku lat White nieco zwolnił tempo. Ostatnim jego dokonaniem jest jak na razie album The Dead Weather, „Dodge And Burn” z 2015 roku. Jak na takiego pracusia, jak Jack trzy lata oczekiwania na kolejną płytę to dużo. Na szczęście nie musimy się już martwić o twórcze moce Amerykanina o polskich korzeniachw 2018 roku uraczy nas trzecim albumem studyjnym.

Płyta nosić będzie tytuł „Boarding House Reach”. Jack udostępnił właśnie dwa nowe utwory z tego krążka – „Connected By Love” i „Respect Commander”, a do tego pierwszego zaprezentował także teledysk.

Kawałki mogą zaskoczyć wiernych fanów White’a. Jak na dokonania gościa, który do tej pory uchodził za jednego z ostatnich obrońców tradycyjnego, amerykańskiego brzmienia gitary, trafiło do niej sporo elektroniki, choć oczywiście nie zabrakło gitarowych solówek ani oldschoolowo brzmiących klawiszy. Posłuchajcie i oceńcie sami:

Jeszcze przed świętami muzyk zaprezentował porcję nowej muzyki – dziwny, eksperymentalny i elektroniczny kawałek „Servings And Portions From My Boarding House Reach”. Cały album ma ukazać się w pierwszej połowie 2018 roku.

Maciej Koprowicz
Tagi: Jack White Rock News