11.09.2015 11:59

Jack White uczy, jak grać The Dead Weather na perkusji

Zawsze ciekawiło Was, co tak naprawdę jest najważniejsze w brzmieniu The Dead Weather i jak zagrać utwór „Hang You From The Heavens” na perkusji? Zobaczcie!

Jack White uczy, jak grać The Dead Weather na perkusji
foto: kadr z wideo

Jack White oprócz nowej płyty zespołu zatytułowanej „Dodge & Burn”, której premiera zapowiedziana jest na 25 września 2015 roku, przygotował jeszcze jedną niespodziankę dla fanów.

Już teraz i Wy możecie nauczyć się grać jeden z najpopularniejszych kawałków The Dead Weather, czyli „Hang You From The Heavens” pochodzący z debiutanckiego krążka grupy, który został wydany w 2009 roku.

White zdradził w klipie, że w zespole najważniejszy jest bęben basowy i w grupie potwierdzą to wszyscy... Oczywiście każdy z instrumentów oraz wokal są istotne dla funkcjonowania The Dead Weather, jednak to ten element zestawu perkusyjnego definiuje brzmienie kapeli.

Jako, że zespół nie planuje trasy koncertowej, jakoś ulżyć sobie musi... Na końcu wideo możemy więc zobaczyć, jak kapela wykonuje „Hang You From The Heavens” w całości. Jak to  wszystko wygląda?

The Dead Weather planuje nagranie jeszcze trzech filmów instruktażowych z każdym z członków zespołu...

Kapela pod koniec sierpnia 2015 roku udostępniła teledysk do „I Feel Love (Every Million Miles)”, który zapowiada nadchodzący krążek. W październiku 2014 muzycy zaprezentowali utwór „Buzzkiller”, który również znajdzie miejsce na „Dodge & Burn”.

Jack White nie kryje się ze swoimi zapędami nauczycielskimi. Muzyk najprawdopodobniej nawróciłby na muzykę kogo się tylko da. Według niego, miłość do niej należy pielęgnować już od najmłodszych lat... Wytwórnia Jacka – Third Man Records – 6 listopada 2015 roku udostępni zestawy muzyczne dla dzieci, które mają nauczyć maluchy miłości do płyt winylowych i zarazić je pasją do kolekcjonowania krążków.

Magda Słomka
Tagi: Rock News The Dead Weather