12.12.2017 16:50

Jack White udostępnił nowy utwór „Servings And Portions From My Boarding House Reach”

Nowej kompozycji byłego lidera The White Stripes towarzyszy niezwykły, wieloznaczny teledysk. Utwór prawdopodobnie zapowiada 3. solowy krążek White'a.

Jack White udostępnił nowy utwór „Servings And Portions From My Boarding House Reach”
foto: kadr z wideo

Dużym ciosem dla fanów The White Stripes było, gdy w 2011 roku ogłoszono ostateczne rozejście się dróg Jacka i Meg White’ów. Ale okazało się, że nie warto było się smucić - ta ważniejsza część duetu po rozpadzie Stripes zadziwia kreatywnością. Od tego czasu Jack White nagrał dwa albumy solowe, „Blunderbuss”(2011) i „Lazaretto” (2014) oraz płytę „Dodge And Burn” z The Dead Weather (2015), wszystkie świetnie przyjęte przez krytyków.

Od ostatniego solowego krążka Jacka minęły już trzy lata – jak na takiego pracusia to wyjątkowo długa przerwa. Na szczęście Amerykanin przygotował dla swoich fanów wyjątkowy świąteczny prezent – zupełnie nowy utwór.

Mocno eksperymentalna piosenka „Servings And Portions From My Boarding House Reach” zilustrowana została niezwykłym, intrygującym i niejednoznacznym wideoklipem.

Nie wiadomo jeszcze na pewno, czy nowy kawałek to samodzielny singiel, czy zapowiedź nowego albumu, nad którym Jack ostatnio pracował. Magazynowi „Billboard” powiedział:

"

Jest praktycznie gotowy, zostały tylko małe prace wykończeniowe. Jest dziwny. Muszę dać mu się przyjąć. Potrzebuję go posłuchać samemu. Ostatnio nie mogłem tego zrobić. "

„Billboard” twierdzi, że płyta ukaże się w pierwszej połowie 2018 roku.

Maciej Koprowicz
Tagi: Jack White Rock News