07.04.2017 13:58

Jack White udostępnił singiel „Battle Cry”

Nim usłyszymy następcę „Lazaretto” z 2014 roku, możemy zapoznać się z nową, instrumentalną kompozycją muzyka.

Jack White udostępnił singiel „Battle Cry”
foto: materiały prasowe

Choć Jack White przekonywał niedawno, że chciałby komponować tak jak Michael Jackson, nie ma co oczekiwać, że nagle nagra swój „Thriller”. Niestety, na nowy materiał solowy od lidera The White Stripers przyjdzie nam najprawdopodobniej jeszcze trochę poczekać. Muzyk na razie odciął się od świata i w swoim tempie pracuje w studiu w Nashville, narzucając sobie specyficzne ograniczenia...

"

Mam do dyspozycji tylko cztery ścieżki. Na komputerach możesz używać trzystu dziesięciu ścieżek, jeśli tylko chcesz, ale to daje zbyt dużo wolności. Zawsze ustalam sobie własne zasady, ale jeśli tylko mam na to ochotę, to je naginam. Zdaję sobie sprawę z tego, z jakimi ograniczeniami pracuję, ale nikt inny o nich nie wie. "

Nie pozostawił jednak swoich fanów całkowicie na pastwę losu. Do sieci trafił właśnie jego najnowszy kawałek zatytułowany „Battle Cry”. Jeśli stęskniliście się za głosem White'a, mamy złą wiadomość: pomijając tytułowe bojowe zawołania, jest to numer w pełni instrumentalny. I tak jednak jest się z czego cieszyć.

Utworu posłuchacie poniżej:

Niespodzianka trafiła bez żadnej zapowiedzi do największych serwisów streamingowych i niestety nie mamy żadnych informacji, czy to jednorazowy prezent dla fanów, czy też zapowiedź pełnowymiarowego wydawnictwa. Wszyscy oczywiście liczymy na tę druga opcję.

Dwuipółminutowa kompozycja pozostawia bowiem spory niedosyt. Po trzech latach czekania na nowy materiał chciałoby się od razu czegoś więcej. Można się tylko pocieszać, że i tak jesteśmy wciąż w znacznie lepszej sytuacji niż na przykład fani Toola...

W oczekiwaniu na dalsze informacje z obozu White'a mamy jednak co robić. Jego wytwórnia Third Man Records wciąż wymyśla nowe produkty, jak choćby kolorowanki. Do tego możemy sobie zawsze przypomnieć składankę „Jack White Acoustic Recordings 1998-2016” oraz występ w programie Jimmy'ego Fallona, który ją promował.

Jak Ci się podoba nowy kawałek Jacka White'a?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Jack White