05.01.2016 16:29

Jack White wyda nagrania z początku kariery

Nakładem wytwórni artysty ukaże się koncertowy zapis jego wczesnych kapel. Co znajdziemy na ekskluzywnym wydawnictwie?

Jack White wyda nagrania z początku kariery
foto: ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/EastNews

„Vault Package #27” to box składający się z 3 winyli zawierających nagrania kapel Jacka White'a, w których muzyk udzielał się jeszcze przed The White Stripes. Mowa o Two Star Tabernacle, The Go oraz Jack White and The Bricks. Występy odbyły się w klubie Gold Dollar w Detroit.

Zapis koncertu punkowego zespołu Two Star Tabernacle pochodzi z 16 stycznia 1998 roku. Obejmuje zarówno utwory, które weszły z czasem do repertuaru The White Stripes, takie jak „Hotel Yorba” i „Now Mary”, jak również premierowe kawałki jak „Itchy”.

Posłuchajcie, jak brzmi ta kompozycja:

Natomiast koncert The Go z 25 listopada 1998 roku zawierał takie numery, jak „Meet Me at the Movies”, „Psycho” z repertuaru The Sonics czy kompozycję Jacka White'a „Turn Your Little Light Bulb On”.

Przekonajcie się, jak wówczas brzmiała kapela:

Trzeci winyl zawierać będzie zapis występu z 16 września 1999 roku, gdy White zaprezentował się na scenie wraz z The Bricks. Nastąpiło to kilka miesięcy po debiucie pierwszego krążka The White Stripes. Podczas tego koncertu zabrzmiały takie kawałki, jak „You've Got Her in Your Pocket”, „Candy Cane Children” czy „One and Two”.

Posłuchajcie jednego z nagrań zespołu:

Oprócz złotych winyli w boxie znajdą się reprodukcje setlist czy ulotki. Dodatkowo wydawnictwo zostanie wzbogacone o 7 calowy żółto-czarny winyl The Dead Weather, na którym znajdą się dwie kompozycje z albumu „Dodge and Burn” - „Let Me Through” oraz „Be Still”.

Zobaczcie, jak prezentuje się to wydawnictwo:

foto: thirdmanrecords.com

Nabywcy boxu otrzymają również challenge coin, która jest odznaką oznaczającą przynależność do konkretnej jednostki wojskowej. Jednak będzie ona służyć jako 10% obniżka na towar w sklepach wytwórni w Detroit i Nashville.

W celu nabycia tego wydawnictwa należy zapisać się do subskrypcji „Vault”, która trwa do 31 stycznia 2016 roku.

Nakładem wytwórni Third Man Records ukazał się również koncert The White Stripes z 1999 roku jako „Vault Package #26”. Natomiast na początku 2015 roku wydany został „Vault Package #23” z zapisem koncertu w Brazylii z 2005 roku.

Sprawicie sobie nowe wydawnictwo Third Man Records?
 

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Jack White