02.03.2016 08:04

Jack White zagrał z Muppetami

Kończy się pierwszy sezon telewizyjnego show Muppetów. Z tej okazji pluszaki zaprosiły gościa specjalnego - Jacka White'a.

Jack White zagrał z Muppetami
foto: kadr z wideo

To nie pierwszy raz kiedy kukiełki spotykają się z gwiazdami rocka. Już wcześniej w odcinku „Going, Going, Gonzo” serii programu „The Muppets”, który od września 2015 roku wyświetlany jest na kanale ABC, pojawił się Dave Grohl. Muzyk Foo Fighters zmierzył się w perkusyjnym pojedynku ze Zwierzakiem oraz wykonał utwór „Learn to Fly”.

Muppety to sławy, więc i zadają się z gwiazdami. Zaproszenie do programu przyjął tym razem Jack White, który wykonując utwór „You Are the Sunshine of My Life” z repertuaru Steviego Wondera miał zamiar wyswatać ze sobą Kermita i Miss Piggy. Skąd wybór tego właśnie numeru ze strony White'a? Muzyk wyjaśnił w programie swoją decyzję:

"

Chciałem dziś zagrać coś nowego, ale mój stary znajomy poprosił mnie o wykonanie czegoś z dłuższą historią. "

Zobaczcie jak Jack White wypadł z akompaniującymi mu Muppetami w zamykającym sezon odcinku „Because...Love”:

Jak doszło do tej niecodziennej współpracy pomiędzy muzykiem a kukiełkami? Kermit podczas jazdy samochodem (tak, okazuje się, że pluszowe żaby posiadają prawo jazdy i zdolność do siedzenia za kółkiem) zauważył Jacka White'a, który także podróżował autem. Wokalista The White Stripes podśpiewywał właśnie utwór Steviego Wondera. W zielonej głowie Kermita natychmiastowo narodziła się myśl, że będzie to idealna kompozycja, aby dotrzeć do serca swojej wybranki z ryjkiem:

Jeżeli spodobało Wam się powyższe wykonanie „You Are the Sunshine of My Life”, to będzie ono także do nabycia na 7-calowym winylu za pośrednictwem wydawnictwa Jacka White'a, Third Man Records. Krążek będzie zawierać dwie alternatywne wersje tego numeru. Zwolennicy cyfrowych formatów będą mogli zdobyć kawałek poprzez iTunes i Tidala.

Co sądzicie o wspólnym wykonaniu Jacka White'a i Muppetów?

Robert Skowronski
Tagi: Duperele Jack White