19.12.2014 11:19

Jack White zaszywał winyle w meblach

Odnawiane przez niego fotele i kanapy po latach zaczynają się rozpadać, a świat dzięki temu może posłuchać starych, nieznanych singli…

Jack White zaszywał winyle w meblach
foto: materiały prasowe

Pierwsze dwie płyty The White Stripes (debiutancka z 1999 roku oraz „De Stijl” z 2000 roku) przyniosły duetowi spory rozgłos, ale najwyraźniej nie pociągnęły za sobą komercyjnego sukcesu. Na przełomie wieków Jack White zarabiał na życie jako tapicer. Razem z kolegą z zakładu, Brianem Muldoonem, założył wtedy zespół The Upholsterers (ang. upholsterer – tapicer).

W 2004 roku wciąż zajmowali się renowacją mebli. I wtedy wpadli na nietypowy pomysł dystrybucji swojego singla wytłoczonego na małej płycie winylowej. 100 egzemplarzy „Your Furniture Was Always Dead... I Was Just Afraid to Tell You” (czyli „Twoje meble zawsze były martwe... tylko bałem się Ci to powiedzieć”) ukryli w kanapach, fotelach i sofach. Oczywiście bez wiedzy klientów. Po 10 latach pierwsze z mebli rzeczywiście zakończyły swój żywot.

Upholsterers-furniture

Pozostałe 98 osób z Detroit i okolic pewnie jeszcze nie przeczuwa, jakie tajemnice skrywa wyposażenie ich domu…

„Your Furniture Was Always Dead... I Was Just Afraid to Tell You” to druga autorska piosenka The Upholsterers, którą usłyszał świat. Pierwsza, „Apple of My Eye”, pojawiła się na singlu wydanym w 2000 roku w tradycyjny sposób, przez wytwórnię.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Jack White