20.04.2018 12:52

Jack White zatańczył z mamą na scenie podczas koncertu w rodzinnym mieście

Widzowie na koncercie byłego lidera The White Stripes w Detroit byli świadkami bardzo wzruszającego momentu.

Jack White zatańczył z mamą na scenie podczas koncertu w rodzinnym mieście
foto: PAWEL SKRABA/REPORTER/EAST NEWS

Jack White nie jest typową gwiazdą rocka. Jak na muzyka o takim statusie jest wyjątkowo ułożony i grzeczny – próżno szukać na plotkarskich portalach wzmianek o skandalach z udziałem Amerykanina. Może dlatego, że słynny muzyk jest nadal „synkiem mamusi”.

19 kwietnia 2018 Jack zagrał koncert w Little Caesars Arena w Detroit, w swoim rodzinnym mieście. W pewnym momencie  na scenę zaprosił… swoją mamę. Pani Teresa Gillis ku zaskoczeniu widzów zaśpiewała z synem piosenkę The White Stripes, „Hotel Yorba”, a następnie… zatańczyła z nim polkę!

Jack White a telefony komórkowe na koncertach

Niestety, trudno znaleźć w sieci jakieś wideo z tego niezwykłego wydarzenia. Wszystko z powodu restrykcyjnej polityki Jacka wobec telefonów komórkowych na koncertach. Od niedawna wszyscy bywalcy występów byłego lidera The White Stripes muszą obowiązkowo umieszczać swoje telefony komórkowe w specjalnych etui Yondr. Z tego powodu jesteśmy skazani tylko na oficjalne fotki z profili artysty.

Artysta bronił swojej decyzji w wywiadach:

"

Naprawdę reaguję na to, co robi publiczność, tak jak komik stand-upowy. Jeśli skończę piosenkę, powiem „Ta-da!”, a słyszę świerszcze na Sali, to nie wiem, co mam dalej robić. Czy mam zagrać cięższą piosenkę, czy szybszą? A może chcecie, żebym zagrał akustycznie? A może chcecie, żebym sobie poszedł? No to wychodzę!

Nie lubię, gdy nie wiem, czy oni naprawdę tak czują, czy po prostu nie zwracają uwagi. Może nie są zaangażowani, bo akurat piszą SMS-y?

Kiedy idziesz do kina, do filharmonii, kościoła, gdziekolwiek – to wszystko są chwile w życiu, w których ludzie odkładają telefony i się angażują. "

Jack White – „Boarding House Reach”

23 marca 2018 ukazał się trzeci solowy album Jacka, „Boarding House Reach”. Promują go m.in. utwory „Connected By Love” i „Respect Commander”.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Jack White