Jack White ze łzami w oczach podczas akustycznego występu

Aleksandra Degórska
12.09.2016 09:48
Jack White ze łzami w oczach podczas akustycznego występu Fot. kadr z wideo

Muzyk ostatnio rzadko pokazuje się na scenie, ale gdy już do tego dochodzi to jest to występ przepełniony silnymi emocjami...

9 września 2016 roku światło dzienne ujrzało akustyczne wydawnictwo gitarzysty. Mowa o krążku „Jack White Acoustic Recordings 1998-2016”, na którym pojawiły się alternatywne wersje znanych już wcześniej utworów muzyka, jak również wcześniej niepublikowane numery The White Stripes, The Raconteurs oraz solowe kawałki artysty.

W ramach promocji 2-płytowego wydawnictwa gitarzysta pojawił się w programie Jimmy'ego Fallona. Był to wyjątkowy występ, bowiem Jack White ogłosił w kwietniu 2015 roku przerwę od czynnego koncertowania i rzeczywiście od tego momentu pojawił się tylko kilka razy na scenie. Co więcej był to również jego pierwszy telewizyjny występ w wersji akustycznej.

Muzyk postanowił wykonać dwa numery z repertuaru The White Stripes - „Love Is the Truth” oraz „You’ve Got Her in Your Pocket” z płyty Elephant. Nikt się chyba tego nie spodziewał, ale Jack White na tyle się wzruszył wyśpiewując te numery, że miał łzy w oczach i pod koniec występu drżał mu głos z przejęcia.

„Love Is the Truth” został stworzony na potrzeby reklamy Coca Coli w reżyserii Nagi Noda, która została wyemitowana tylko jeden raz. Dopiero wraz z premierą nowej płyty White'a, na której pojawiła się ta kompozycja, przypomniano sobie również o reklamie:

Krążek „Jack White Acoustic Recordings 1998-2016” ukazał się nakładem wytwórni Jacka White'a - Third Man Records, która wydała sporo wydawnictw gitarzysty.

Wystarczy wymienić „Vault Package #23” z zapisem występu The White Stripes w Brazylii z 2005 roku, czy pakiet „Vault Package #26”, w ramach którego pojawił się winyl „Live at the Gold Dollar Vol. III” - nagranie z koncertu z 6 lutego 1999 roku w barze The Gold Dollar w Detroit.

Podoba się Wam akustyczny występ Jacka White'a?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.