12.09.2016 09:48

Jack White ze łzami w oczach podczas akustycznego występu

Muzyk ostatnio rzadko pokazuje się na scenie, ale gdy już do tego dochodzi to jest to występ przepełniony silnymi emocjami...

Jack White ze łzami w oczach podczas akustycznego występu
foto: kadr z wideo

9 września 2016 roku światło dzienne ujrzało akustyczne wydawnictwo gitarzysty. Mowa o krążku „Jack White Acoustic Recordings 1998-2016”, na którym pojawiły się alternatywne wersje znanych już wcześniej utworów muzyka, jak również wcześniej niepublikowane numery The White Stripes, The Raconteurs oraz solowe kawałki artysty.

W ramach promocji 2-płytowego wydawnictwa gitarzysta pojawił się w programie Jimmy'ego Fallona. Był to wyjątkowy występ, bowiem Jack White ogłosił w kwietniu 2015 roku przerwę od czynnego koncertowania i rzeczywiście od tego momentu pojawił się tylko kilka razy na scenie. Co więcej był to również jego pierwszy telewizyjny występ w wersji akustycznej.

Muzyk postanowił wykonać dwa numery z repertuaru The White Stripes - „Love Is the Truth” oraz „You’ve Got Her in Your Pocket” z płyty Elephant. Nikt się chyba tego nie spodziewał, ale Jack White na tyle się wzruszył wyśpiewując te numery, że miał łzy w oczach i pod koniec występu drżał mu głos z przejęcia.

„Love Is the Truth” został stworzony na potrzeby reklamy Coca Coli w reżyserii Nagi Noda, która została wyemitowana tylko jeden raz. Dopiero wraz z premierą nowej płyty White'a, na której pojawiła się ta kompozycja, przypomniano sobie również o reklamie:

Krążek „Jack White Acoustic Recordings 1998-2016” ukazał się nakładem wytwórni Jacka White'a - Third Man Records, która wydała sporo wydawnictw gitarzysty.

Wystarczy wymienić „Vault Package #23” z zapisem występu The White Stripes w Brazylii z 2005 roku, czy pakiet „Vault Package #26”, w ramach którego pojawił się winyl „Live at the Gold Dollar Vol. III” - nagranie z koncertu z 6 lutego 1999 roku w barze The Gold Dollar w Detroit.

Podoba się Wam akustyczny występ Jacka White'a?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Jack White The White Stripes