19.04.2017 10:21

Jak 12-letni syn basisty Metalliki wypadł na żywo z Kornem?

Teraz możemy się o tym przekonać na własne oczy i uszy. Zobaczcie nagrania z koncertu w Bogocie w Kolumbii.

Jak 12-letni syn basisty Metalliki wypadł na żywo z Kornem?
foto: kadr z wideo

Jonathan Davis i spółka dokonali dość zaskakującego wyboru w zakresie zastępstwa Fieldy'ego na trasie koncertowej po Ameryce Południowej. Na miejscu basisty - który nie mógł wziąć udziału w tych koncertach z powodu „nieprzewidzianych okolicznościach” - pojawił się... 12-letni Tye Trujillo.

Na podstawie więzów krwi można podejrzewać, że młody gitarzysta odziedziczył po ojcu niemały talent. Na co dzień gra zresztą w kapeli The Helmets, która kilkukrotnie pojawiała się m.in. w amerykańskiej telewizji. Jednak występy w takim zespole jak Korn to dla niego spory awans.

Czy młody basista da sobie radę w tak odpowiedzialnej roli i przy - nie ukrywajmy - dość wymagającym materiale? Teraz możemy się o tym przekonać sami. Korn zagrał pierwszy koncert z młodym Trujillo 17 kwietnia 2017 roku w Bogocie, stolicy Kolumbii. Mamy dla Was nagrania z tego występu.

Oto próbka możliwości zespołu z nowym basistą w akcji:

Jak widać koncert obfitował też w inne atrakcje, jak np. niespodziewane pojawienie się na scenie fana w przebraniu strasznej lalki z okładki płyty „The Serenity of Suffering” w trakcie wykonywania klasycznego kawałka „The Serenity of Suffering”.

Grupa pochwaliła się współpracą z małym Trujillo także na swoim Facebooku:

Fanów Korna, którzy nie są do końca przekonani do takiej konfiguracji personalnej zespołu, trzeba od razu uspokoić. Nieobecność Fieldy'ego w szeregach grupy zdaje się być chwilowa - muzyk ma powrócić na scenę już na początku maja. Oznacza to, że zobaczymy go również na polskim występie w ramach 11. Festiwalu Legend Rocka. Z kolei Metallicę we własnej osobie będzie można zobaczyć podczas koncertu w Krakowie, w TAURON Arenie Kraków, który odbędzie się 28 kwietnia 2018. 

Jak syn Roberta Trujillo wypadł w Kornie?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Metallica Korn Robert Trujillo