05.02.2019 13:50

Jak 18-letni Dimebag Darrell grał w 1984 roku? Przez to wideo nabawicie się kompleksów

Zobaczcie archiwalne nagranie, które pokazuje jak świetnym gitarzystą był Dimebag Darrell już za młodu.

Dimebag Darrell
foto: kadr z wideo

Co tu dużo mówić - Dimebag Darrell już jako nastolatek wymiatał na gitarze i w wieku 14 lat wygrywał konkursy dla młodych gitarzystów. Spory wpływ na jego styl gry miał Ace Frehley, gitarzysta był wielkim fanem Kiss i miał nawet tatuaż związany z Acem. Słuchana przez Darrella muzyka mocno go inspirowała i nie tylko Frehley był jego idolem, ale również Eddie Van Halen czy Randy Rhoads.

Jak 18-letni Dimebag Darrell grał w 1984 roku?

Jak Dimebag Darrell prezentował się na scenie w wieku 18 lat? Wówczas młody muzyk miał na głowie burzę loków, które przysłaniały mu pół świata, miał słabość do efektownych ciuszków i nie rozstawał się ze swoją gitarą Dean ML.

Jak brzmi sama gitara Dimebaga w utworze Pantery „Floods”?
Jak brzmi sama gitara Dimebaga w utworze Pantery „Floods”?
Przeczytaj także Jak brzmi sama gitara Dimebaga w utworze Pantery „Floods”?

Fani Pantery lubią wyciągać stare nagrania muzyków i internauci odkryli stare wideo z 1984 roku, w którym widzimy Darrella grającego ponad 7-minutową solówkę. Ktoś pod wideo skomentował, że również ma 18 lat i potrafi jedynie zagrać riff z "Californication" Red Hot Chili Peppers - cóż, obejrzenie nagrania Dimebaga może spowodować, że Wy też nabawicie się kompleksów.

Koncerty Pantery z hologramem Dimebaga?

W 2012 roku pierwszy raz pojawił się hologram rapera 2Paca. Od tamtego czasu pomysł budzi wiele kontrowersji, ale co rusz pojawiają się nowe informacje o kolejnych hologramach. Dziennikarze pytali również Phila Anselmo o to, czy Pantera mogłaby powrócić z "wirtualnym" Dimebagiem - wokalista stwierdził, że jeśli muzycy mieliby zdecydować się na hologram, to musiałby być bardzo dobrze wykonany.  

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Pantera