27.04.2016 11:06

Jak Ace Frehley wspomina weekend z Dimebagiem Darrellem?

Ex-gitarzysta Kiss opowiedział o pewnym weekendzie spędzonym w domu współzałożyciela Pantery. Jak wspomina ich wspólne szaleństwa?

Jak Ace Frehley wspomina weekend z Dimebagiem Darrellem?
foto: Craig, CC BY SA 2.0 + April Ashford-Forsythe, CC BY 2.0

Dimebag Darrell zapisał się w historii muzyki nie tylko jako charakterystyczny gitarzysta, lecz także przyjaciel wielu innych rockmanów. Muzyk wywarł na tyle poważny wpływ na życie niektórych z nich, że do dziś wspominają doświadczone z nim przygody - jak Phil Anselmo i Dave Grohl czy Scott Ian. Nie ma co ukrywać, że wiele z tych historii łączy się bezpośrednio z iście rock'n'rollowym stylem życia Darrella...

Teraz do grona wspominających go muzyków dołączył ex-gitarzysta i współzałożyciel grupy Kiss. Ace Frehley - który działał z zespołem w latach 1973-1982, a następnie 1996-2002 - odwiedził Dimebaga pewnego razu w jego imponującym domu i zarazem studiu nagraniowym w Teksasie...

"

To był całkiem szalony weekend. Rozmawiałem z Ritą i mówiła, że nagraliśmy wtedy razem z Dimebagiem kawałek, ale obaj byliśmy tak pijani, że tego nie pamiętaliśmy. Podobno ma gdzieś jakąś kasetę z nim. Będziemy próbowali go odzyskać, ale kto wie... Może go kiedyś dokończę. To był naprawdę szalony weekend... "

W tym miejscu należy wspomnieć, że dla muzyka Pantery współpraca z Frehleyem musiała być prawdziwym spełnieniem marzeń. Gitarzysta był jego oddanym fanem, zrobił sobie nawet tatuaż z wzorem Spacemana - postaci, w którą wcielał się po słynnej charakteryzacji muzyk Kiss. Wystąpił też na dwóch poświęconych mu tribute albumach. Sam Frehley bardzo dobrze wspomina Dimebaga, nazywając go rozrywkowym i miłym gościem.

"

Niestety, tamtego weekendu tak się nawaliliśmy, że niewiele z niego pamiętam - musiałbym pogadać z Ritą. Ale zamówiliśmy na pewno dziwki. Zdaje się, że Vinnie Paul miał gdzieś w okolicy swój teksański klub ze striptizem. Więc pod koniec przyszły jakieś dziwki. I zrobiło się ostro... "

Starszy brat Dimebaga - który grał z nim zarówno w Panterze, jak i Damageplan - faktycznie posiada w Teksasie aż cztery kluby ze striptizem. W 2014 roku przyznał się, że to właśnie one są jego głównym źródłem utrzymania. Jak się okazuje ze słów Frehleya, odegrały też znaczną rolę w ich wspólnym weekendzie rozpusty...

"

Jedna robiła mi laskę, co mogę dodać na ten temat? Robiła to dosłownie na oczach Rity i Dimebaga. Oni się przyglądali, to było zwariowane. Ale nie przywiązywałem do tego wagi, bo byłem pijany w sztok. Oni zresztą też. Wszyscy byliśmy jedną, kochającą się rodziną. Możecie to sobie wyobrazić? "

Szkoda, że Frehley nie pamięta więcej szczegółów z tamtego okresu, ale po tym, co wyjawił, trudno mu się tak naprawdę dziwić. Miejmy nadzieję, że przynajmniej kiedyś odnajdzie razem z Ritą Haney demo, które nagrał z Dimebagiem.

Pełną wypowiedź muzyka obejrzycie poniżej:

Jaka jest Wasza ulubiona historia o Dimebagu?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Ace Frehley Dimebag Darrell