06.08.2015 15:50

Jak Anthrax tworzy 11. płytę?

Już w 2016 roku będziemy mogli cieszyć się nowym wydawnictwem grupy Anthrax. Jesteście ciekawi, na jakim etapie pracy jest zespół?

Jak Anthrax tworzy 11. płytę?
foto: kadr z wideo

Wokalista Joey Belladonna, gitarzysta Scott Ian i basista Frank Bello opowiedzieli, jak pracuje im się nad nowym krążkiem.

Jak mówi Bello, okazuje się, że wcale nie jest to takie łatwe.

"

Przede wszystkim pracujemy teraz nad wokalami. Większość jest już prawie gotowa. Przesłuchujemy wszystko, sprawdzamy, czy razem brzmi to dobrze. "

Scott Ian zdradził, że tworząc grupa przeważnie zamyka się w jednym pokoju.

"

Ktoś przyjdzie z nowym riffem, ktoś z innym pomysłem. Staramy się połączyć te rzeczy w jedną całość i jakoś to wychodzi. Czasem te dźwięki układają się same, ale przeważnie chodzi o to, aby wiedzieć jaki efekt chce się uzyskać. "

Nową płytę Anthrax po raz kolejny wyprodukuje Jay Ruston, z którym grupa współpracowała już między innymi przy wydanym w 2011 roku albumie „Worship Music”. Po raz pierwszy w materiale studyjnym pojawi się gitarzysta Jon Donais, który zastąpił Roba Caggiano.

Zespół ma już gotowych 17 nowych kawałków na swój jedenasty longplay i... w dalszym ciągu nie przestaje pisać.

Scott Ian przyznał, że grupa w ogóle nie zamierza się ograniczać.

"

Chcemy po prostu płynąć. Czuliśmy, że mamy sporo naprawdę dobrych pomysłów. Cieszę się, że mamy tyle świetnego materiału. "

Czekacie na nową płytę od Anthrax?

Małgorzata Wierzejewska
Tagi: Anthrax Rock News