08.08.2016 13:21

Jak Axl Rose reaguje na koncertowe wpadki Guns N' Roses?

Śpiewać każdy może... grać na klawiszach już niekoniecznie. Posłuchajcie, co wydarzyło się na koncertach kapeli w Houston i Dallas.

Jak Axl Rose reaguje na koncertowe wpadki Guns N' Roses?
foto: kadr z wideo

W jakiej koncertowej formie jest kapela? Czy Axl da radę śpiewać cały koncert? Czy muzycy zdołają zgrać się na scenie? Guns N' Roses już podczas pierwszego koncertu w klubie „Troubadour” w West Hollywood udowodnił, że kapela nadal porywa publikę. Koncertowa machina prze do przodu i zespół właśnie jest w trakcie trasy Not In This Lifetime.

Jednak nawet mistrzom zdarzają się wpadki. Ile to razy ktoś wywinął orła, poślizgnął się czy miał problemy z odsłuchem. Niestety również na występach Guns N' Roses nie obyło się bez tego typu problemów.

Jesteś na koncercie w Houston, wsłuchujesz się w utwór „November Rain”, łzy zaczynają napływać Ci do oczu, wspominasz swoją pierwszą miłość... aż tu nagle słyszysz zgrzyt i nie wiesz co się dzieje. Axl Rose grał na fortepianie i musiał się nieźle zdziwić, gdy usłyszał fałszującą partię klawiszy. Czy ktoś zrobił psikusa kapeli, czy to problemy techniczne z instrumentem czy odsłuchem?

Axl początkowo śmiał się pod nosem, ale po chwili już nie było mu do śmiechu. Zobaczcie nagranie w tego zdarzenia, przy czym akcja rozkręca się w 4:35 minucie wideo:

Rzeczywiście partia klawiszy brzmi tak, jakby jakiś pijany jegomość próbował dorównać Axlowi z marnym skutkiem. Brawa jednak dla Rose'a, który jakoś wybrnął z sytuacji i zdołał pomimo trudnych warunków śpiewać w odpowiedniej tonacji.

Podczas koncertu w Dallas wpadkę zaliczył natomiast Slash, który chciał zacząć grać numer „Paradise City”, gdy okazało się, że zaczął plumkać nie w tej tonacji. Wtedy na pomoc przybył Axl, który wyjaśnił, że to było jego przewinienie:

Oczywiście są to drobne potknięcia, które nie przeszkadzają kapeli dawać dobrych koncertów. Jak się okazuje Axl wyrozumiale podchodzi do wpadek podczas występów. W końcu nawet najlepszym może powinąć się noga.

W setliście koncertów znajdują się oczywiście szlagiery formacji, jak również i kompozycje z późniejszego okresu funkcjonowania zespołu, jak chociażby „Sorry” czy „Catcher in the Rye” pochodzące z płyty „Chinese Democracy”.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Guns N Roses Axl Rose