Jak Dave Grohl jazzował na Grammy 2016?

Aleksandra Degórska
17.02.2016 15:33
|north Fot. instagram.com/just_fangirls_things

Jest wiele powodów, aby uwielbiać tego muzyka. Podczas gali wręczenia „muzycznych Oskarów” pojawił się kolejny argument, który to potwierdza.

Foo Fighters był nominowany do Grammy 2016 w kategorii Najlepsze wykonanie - rock za „Something From Nothing”, jednak przegrał z Alabama Shakes. Mimo porażki Dave Grohl może ocenić ten wieczór za udany. Jak się bawić, to na całego!

Przed oficjalnym rozpoczęciem ceremonii muzyk dołączył do Preservation Hall Jazz Band i puzonisty Trombone'a Shorty'ego. Grohl wsparł zespół jako bębniarz. Wraz z resztą muzyków przechadzał się po czerwonym dywanie cały czas grając i wszedł do sali, gdzie odbywała się uroczystość.

Zobaczcie, jak Grohl zaprezentował się z jazzową kapelą:

Muzyk miał rzeczywiście udany wieczór, bowiem podczas występu, który był hołdem dla Lionela Richiego, Dave Grohl ochoczo drygał w rytm muzyki z czerwonym kubkiem w dłoni. Jaki trunek popijał wówczas artysta - można się tylko domyślać.

Jak imprezować to już całą noc. Dave nawet doczekał się swojego gifa:

Najwidoczniej Grohl ma słabość do repertuaru Richiego, zresztą podczas 2016 MusiCares Gala, która była poświęcona temu artyście, Dave wykonał „You Are” z jego repertuaru i otrzymał naprawdę gromkie owacje.

Takiego Dave'a w roli amanta jeszcze nie widzieliście:

Podczas Grammy Awards 2016 odbyły się liczne koncerty artystów poświęcone niedawno zmarłym legendom rocka i bluesa. Na cześć Lemmy'ego Kilmistera zagrał zespół The Hollywood Vampires. Ich występ został właśnie zapowiedziany przez Dave'a Grohla, który wspominając swojego zmarłego przyjaciela zachował powagę:

Wiele osób gra rock and rolla, ale tylko niektórzy z nas są rock and rollem. Lemmy właśnie taki był - był buntownikiem, outsiderem, jedyny w swoim rodzaju. Kilmister stanowił Motorhead, był legendą i byłem dumny mogąc nazywać go swoim przyjacielem.

Jak oceniacie Grohla w roli bębniarza Preservation Hall Jazz Band?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.