Jak Dave Grohl zareagował na swój pierwszy utwór?

Aleksandra Degórska
31.01.2017 11:17
Jak Dave Grohl zareagował na swój pierwszy utwór? Fot. kadr z wideo

„Gods Look Down” to numer, który muzyk nagrał po koniec lat 80. będąc w kapeli Scream. Artysta słysząc swój młody wokal nie był zbyt zachwycony głosem...

Muzyk miał nieco zdziwioną minę, gdy po latach usłyszał kawałek, który uważa się za jego pierwszy skomponowany numer. Mowa o utworze „Gods Look Down”, który nagrał będąc w grupie Scream w 1989. Był to hardcore'owy zespół Grohla, gdy mieszkał w Washingtonie. Nagranie zostało wydane dopiero w 1993 roku na albumie „Fumble”.

Podczas nagrywania „Sonic Highways” w 2014 roku w Laundry Room Studio, którego właścicielem jest Barrett Jones Grohlowi puszczono właśnie ten kawałek. Ostatecznie nagranie to nie weszło do dokumentu i ujrzało światło dzienne dopiero teraz. W wideo pojawia się informacja, że „Gods Look Down” stał się pierwszym numerem, który Grohl nagrał sam grając na wszystkich instrumentach.

Muzyk wnikliwie wsłuchał się w ten utwór i stwierdził, że jego wokal brzmi jak głos dziewczyny, jak również zastanawiał się, czy zespół wówczas używał wzmacniaczy Marshalla.

Zobaczcie, jak Dave Grohl zareagował na numer, który powstał ponad 20 lat temu:

„Gods Look Down” nagrano, gdy Laundry Room Studio było ulokowane w domu Jonesa w Arlington. W 1991 roku przeprowadził się on do Seattle. Trzy numeru, które Nirvana nagrała z Jonesem - „Marigold”, „Forgotten Tune” oraz demo „Frances Farmer Will Have Her Revenge” w Seattle pojawiły się na reedycji „In Uterno” z okazji 20-lecia płyty.

Tymczasem Foo Fighters postanowił po dłuższej przerwie wejść do studia w 2017 roku. Ostatni studyjny album zatytułowany „Sonic Highways” ukazał się w 2014, natomiast rok później w ramach Record Store Day światło dzienne ujrzała EP-ka Songs from the Laundry Room”. Jeszcze w tym samym roku zespół sprezentował fanom minialbum „Saint Cecilia”.

Polscy fani Foo Fighters będą mogli zobaczyć kapelę w akcji już niebawem, bowiem formacja wystąpi w ramach imprezy Open’er Festival 2017 już 29 czerwca 2017.

Jak oceniacie pierwszy utwór stworzony przez Dave'a Grohla?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.