31.01.2017 11:17

Jak Dave Grohl zareagował na swój pierwszy utwór?

„Gods Look Down” to numer, który muzyk nagrał po koniec lat 80. będąc w kapeli Scream. Artysta słysząc swój młody wokal nie był zbyt zachwycony głosem...

Jak Dave Grohl zareagował na swój pierwszy utwór?
foto: kadr z wideo

Muzyk miał nieco zdziwioną minę, gdy po latach usłyszał kawałek, który uważa się za jego pierwszy skomponowany numer. Mowa o utworze „Gods Look Down”, który nagrał będąc w grupie Scream w 1989. Był to hardcore'owy zespół Grohla, gdy mieszkał w Washingtonie. Nagranie zostało wydane dopiero w 1993 roku na albumie „Fumble”.

Podczas nagrywania „Sonic Highways” w 2014 roku w Laundry Room Studio, którego właścicielem jest Barrett Jones Grohlowi puszczono właśnie ten kawałek. Ostatecznie nagranie to nie weszło do dokumentu i ujrzało światło dzienne dopiero teraz. W wideo pojawia się informacja, że „Gods Look Down” stał się pierwszym numerem, który Grohl nagrał sam grając na wszystkich instrumentach.

Muzyk wnikliwie wsłuchał się w ten utwór i stwierdził, że jego wokal brzmi jak głos dziewczyny, jak również zastanawiał się, czy zespół wówczas używał wzmacniaczy Marshalla.

Zobaczcie, jak Dave Grohl zareagował na numer, który powstał ponad 20 lat temu:

„Gods Look Down” nagrano, gdy Laundry Room Studio było ulokowane w domu Jonesa w Arlington. W 1991 roku przeprowadził się on do Seattle. Trzy numeru, które Nirvana nagrała z Jonesem - „Marigold”, „Forgotten Tune” oraz demo „Frances Farmer Will Have Her Revenge” w Seattle pojawiły się na reedycji „In Uterno” z okazji 20-lecia płyty.

Tymczasem Foo Fighters postanowił po dłuższej przerwie wejść do studia w 2017 roku. Ostatni studyjny album zatytułowany „Sonic Highways” ukazał się w 2014, natomiast rok później w ramach Record Store Day światło dzienne ujrzała EP-ka Songs from the Laundry Room”. Jeszcze w tym samym roku zespół sprezentował fanom minialbum „Saint Cecilia”.

Polscy fani Foo Fighters będą mogli zobaczyć kapelę w akcji już niebawem, bowiem formacja wystąpi w ramach imprezy Open’er Festival 2017 już 29 czerwca 2017.

Jak oceniacie pierwszy utwór stworzony przez Dave'a Grohla?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Dave Grohl